Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej Grzebyk Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Andrzej Grzebyk

MMA. FEN 26. Grzebyk - Fonseca. 20 sekund i koniec. Szybka robota mistrza

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Andrzej Grzebyk szybko pokonał Roberta Fonsekę na gali FEN 26 we Wrocławiu. Zawodnik z Tarnowa w 20 sekund rozprawił się z Brazylijczykiem i po raz pierwszy obronił pas mistrzowski w kategorii średniej.

Walka bez historii - tak w skrócie można powiedzieć o głównym starciu gali Fight Exclusive Night w hali Orbita. Robert Fonseca przewrócił się na matę już po pierwszym kopnięciu, po czym Grzebyk doskoczył do niego i kilkoma uderzeniami z góry zakończył pojedynek. 

Dla Polaka była to pierwsza, udana obrona pasa w wadze średniej. Zawodnik Legion Team Tarnów jest posiadaczem tytułu FEN również w kategorii półśredniej. Pierwszy pas zdobył on podczas gali FEN 21, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w 4. rundzie Thiago Vieirę. Następnie rzeszowianin stoczył zwycięski pojedynek poza federacją i zszedł do limitu 77 kilogramów, gdzie w debiucie skrzyżował rękawice z Kamilem Gniadkiem. Grzebyk znowu był górą, dzięki czemu zapisał się w annałach FEN. 

Zobacz także: Jędrzejczyk zrobiła wagę przed UFC w Tampa

28-latek dzięki wygranej we Wrocławiu jest o krok od podpisania kontraktu z UFC. Jego obecny rekord zawodowy to 16 zwycięstw i 3 porażki. 

Zobacz także: Conor McGregor stanął przed sądem


ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

Czy Andrzej Grzebyk trafi do UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL