Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Różalski Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Marcin Różalski

MMA. PLMMA 79. Nowe starcia w karcie walk. Marcin Różalski gościem spejclnym

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Dwie walki o mistrzowskie pasy zobaczą kibice na gali PLMMA 79, która 18 października 2019 r. odbędzie się w Rzeszowie. Gośćmi specjalnymi gali będą Marcin Różalski i Michał Kita.

W pojedynku wieczoru zbliżającej się, piątkowej gali, którego stawką będzie mistrzowski pas w kategorii półciężkiej, zmierzą się Michał Pasternak i Paweł Zakrzewski.

Pasternaka (13-4), oglądaliśmy dotąd w 9. bojach stoczonych na galach Profesjonalnej Ligi MMA. Pochodzący z Pińczowa wojownik, dzięki efektownym występom w barwach PLMMA i charakterystycznemu, ofensywnemu stylowi, jaki podczas nich prezentował, znalazł uznanie w oczach szefów ONE Championship (wcześniej ONE FC), największej azjatyckiej organizacji promującej mieszane sztuki walki. 35-letni Polak nie zawiódł i szybko dostał szansę zdobycia tytułu mistrza ONE (jego rywalem w mistrzowskiej potyczce był Roger Gracie, przedstawiciel klanu, którego fanom MMA na całym świecie nie trzeba bliżej przedstawiać).

Zobacz także: Andrzej Grzebyk o krok od UFC

Teraz, dla odmiany, Michał Pasternak zyska okazję odzyskania mistrzowskiego pasa PLMMA. Aby jednak móc - po raz 14 w karierze - cieszyć się ze zwycięstwa w klatce, czołowy polski reprezentant mieszanych sztuk walki będzie musiał pokonać bardzo trudnego rywala.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

Paweł  Zakrzewski (3-1) to zawodnik białostockiego klubu Vale Tudo – kuźni talentów, zarządzanej przez Pawła Zalewskiego. Zalewski był swego czasu jedną z najjaśniej świecących gwiazd PLMMA, teraz jego klub godnie reprezentują wychowankowie, którzy dodają wartości każdej gali, na której się pojawią.

Oprócz potyczki o tytuł w kategorii do 93 kg, w Rzeszowie zobaczymy także w akcji mistrza wagi ciężkiej PLMMA, Kevina Szaflarskiego. Jego rywalem będzie mBośniak Fikro Bosnic. Szaflarski bardzo intensywnie przygotowywał się do swojego najbliższego występu m.in. w Stanach Zjednoczonych podczas wspólnych treningów z Jonem Jonesem, mistrzem wagi półciężkiej UFC, uznawanym za najlepszego w ostatnich latach reprezentanta największej organizacji MMA na świecie.

Oprócz wymienionych zawodników podczas rzeszowskiego widowiska zaprezentują się także inni, nie mniej utalentowani wojownicy. Adam Biegański (kat. do 93 kg.), także z Vale Tudo Białystok zmierzy się z Łukaszem Klingerem. Z kolei Piotr Kalenik zmierzy się z Aleksandarem Joketiciem.

Kamil Minda (waga do 120 kg.) to dla odmiany mocno bijący i kopiący były mistrz Wojska Polskiego w MMA, który do występu w Rzeszowie przygotowuje się pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Walki Wilanów. Mirosław Okniński wróży mu wiele sukcesów, a to najlepsza rekomendacja, jaką może otrzymać zawodnik mieszanych sztuk walki w Polsce. Minda zawalczy w Rzeszowie z potężnym Adnanem Alicem.

Zobacz także: ONE Championship 100. Wyniki gali

Oprócz wspomnianych wojowników w rozpisce znaleźli się także znający się na swoim fachu Kamil Czyżewski i Jakub Jerzuchowski (kat. do 66 kg.), których pojedynek otworzy bardzo dobrze zapowiadającą się PLMMA 79.

Gośćmi specjalnym rzeszowskiej gali będą  były mistrz KSW w wadze ciężkiej, jeden z czołowych polskich wojowników (tak MMA, jak i K-1) Marcin Różalski oraz inny znakomity "ciężki", rywalizujący na galach organizacji Bellator, M-1 oraz KSW Michał Kita.

Czy będziesz oglądał galę PLMMA 79?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL