Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Babilon MMAMateriały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Babilon MMA

Babilon MMA 10: Joao Paulo Rodrigues nowym rywalem Krzysztofa Gutowskiego

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
W swoim sześćdziesiątym występie w karierze Joao Paulo Rodrigues spotka się z niepokonanym Krzysztofem Gutowskim (7-0-0). Polak nigdy nie walczył z rywalem o tak bogatym sportowym życiorysie.

- Miał być Rafael Macedo, którego określałem moim stylowym rywalem-koszmarem, a będzie jego rodak Joao Paulo Rodrigues. W parterze wydaje się być słabszy od pierwszego z Brazylijczyków, co dla mnie, zawodnika stójkowego, jest dobrą wiadomością, ale są i gorsze wieści. Joao Paulo jest niesamowicie doświadczony, mało kto z Polaków miał okazję bić się z kimś mającym tak ogromną i wieloletnią praktykę w oktagonie - mówi Krzysztof Gutowski, który w Kopalni Soli w Wieliczce zadebiutuje w barwach federacji Tomasza Babilońskiego - Babilon MMA.

32-letni polski zawodnik jest niepokonany w zawodowej karierze i legitymuje się rekordem 7-0-0. Rafael Macedo miał kilka walk więcej, zaś Joao Paulo Rodriguesa czeka w Polsce jubileusz - 60. występ. Czy Krzysztof Gutowski zdoła zepsuć święto 38-letniego Brazylijczyka? W MMA zadebiutował w 2000 roku, a na dobre jego kariera rozpoczęła się 5 lat później.

Zobacz także: Daniel Torres zastąpi kontuzjowanego Klaczka

Joao Paulo może okazać się jeszcze trudniejszym przeciwnikiem od Rafaela Macedo. To bardzo charakterny zawodnik, nie boi się przyjąć, a przy tym jest niesamowicie nieprzewidywalny. Walczy emocjonalnie, często nie potrafi utrzymać swego planu na walkę, co jest dodatkowym wyzwaniem dla jego rywali. Wciąga w bójkę, wprowadza chaos i jest nieobliczalny - powiedział menedżer Marcin Ossoliński.

Z jego oceną zgadza się Krzysztof Gutowski, który zdążył obejrzeć już ostatnie występy Brazylijczyka, m.in. 
lipcową porażkę z Ludovitem Kleinem (15-2) w Bratysławie. Joao Paulo Rodrigues ma na koncie również blisko 40 zwycięstw, a to "okrągłe" chce odnieść przy okazji swego jubileuszu w Polsce.

Zobacz także: Michał Oleksiejczuk doceniony przez ESPN

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najciekawsze akcje gali FEN 26

Czy Krzysztof Gutowski trafi do UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL