Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel RutkowskiInstagram / daniel_rutkowski / Na zdjęciu: Daniel Rutkowski

Babilon MMA 10. Daniel Rutkowski lepszy od Adriana Zielińskiego. Został podwójnym mistrzem

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Daniel Rutkowski pokonał Adriana Zielińskiego na gali w Wieliczce i został mistrzem dwóch organizacji MMA w wadze lekkiej (FEN i Babilon MMA). Pojedynek trwał pełne pięć rund i nie zawiódł kibiców.

Starcie dwóch mistrz odrębnych organizacji ekscytowało fanów MMA w Polsce od kilku miesięcy. Rutkowski, choć mniej doświadczony od Zielińskiego, znakomicie wykorzystał w walce swoje umiejętności zapaśnicze, które były kluczem do wygranej. 

Od pierwszej rundy zawodnik z Olsztyna miał problemy ze sprowadzeniami przeciwnika. Zieliński co prawda starał się kontrować rywala ciosami prostymi i krótkimi w zwarciu, co skutkowało rozcięciem na twarzy Rutkowskiego, ale nie miało to przełożenia na kartach punktowych. 

Zobacz także: Łukasz Brzeski z cennym zwycięstwem w Wieliczce

Po 25 minutach zaciętej walki sędziowie jednomyślnie orzekli triumf mistrza Babilon MMA, który dzięki wygranej w Wieliczce zdobył również pas FEN w wadze lekkiej. 

Do rewanżu pomiędzy Danielem Rutkowskim a Adrianem Zielińskim dojdzie na gali Fight Exclusive Night 28, która w marcu odbędzie się w Lublinie.

Zobacz także: Krzysztof Gutowski nadal niepokonany

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najciekawsze akcje gali FEN 26

Kto wygra w rewanżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL