Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Salahdine ParnasseWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Salahdine Parnasse

MMA. KSW 52. Mistrz europejskich organizacji Ivan Buchinger rywalem Salahdine'a Parnasse'a

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Salahdine Parnasse (13-0) stanie do pierwszej obrony tymczasowego tytułu mistrzowskiego na gali KSW 52. 7 grudnia w Arenie Gliwice naprzeciw Francuza stanie niezwykle doświadczony i utytułowany Ivan Buchinger (36-6).

Niepokonany tymczasowy mistrz KSW w kategorii piórkowej, Salahdine Parnasse, jest uważany za jedną z największych wschodzących gwiazd na Starym Kontynencie. 21-letni mieszkaniec Aubervillers stoczył do tej pory czternaście pojedynków i jeszcze nie zaznał goryczy porażki.

Nazywany przez prasę "Kyliane'em Mbappe francuskiej sceny MMA" Parnasse w okrągłej klatce KSW odprawił już dwóch byłych mistrzów Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska, a w ostatnim pojedynku w starciu o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej w drugiej odsłonie ciosami w parterze zakończył walkę z Romanem Szymańskim.

Ivan Buchinger może okazać się zdecydowanie najtrudniejszym wyzwaniem w karierze fenomenu z kraju nad Sekwaną. Popularny "Buki" zwyciężał w piętnaście z ostatnich siedemnastu pojedynków i większość z nich kończył przed czasem.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka zmienia kategorię wagową. "Nie idę bić się z ogórkami. Widzę się wysoko"

Specjalnością Słowaka jest gra parterowa, o czym przekonało się dwudziestu dwóch rywali reprezentanta MMA Team Spirit, którzy musieli odklepać jego techniki kończące. 33-latek z Gabcikova jest również jednym z najbardziej utytułowanych zawodników swojej kategorii na Starym Kontynencie. W gablocie Buchingera wiszą pasy cenionych organizacji M-1, Cage Warriors oraz XFN.

W walce wieczoru KSW 52 zmierzą się Mamed Chalidow i Scott Askham

Zobacz także:
-> Fame MMA 5. Piotr Witczak - Marcin Najman. Nie było sensacji. "Bonus BGC" przegrał z "El Testosteronem"
-> Fame MMA 5. Marcin Najman - Piotr Witczak. Zamieszanie po walce. Mogło dojść do bijatyki
-> Fame MMA 5. Marek "Lord Kruszwil" Kruszel - Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski. Karzeł przegrał przez nokaut!
-> Fame MMA 6. Kacper Błoński ma zmierzyć się z Mateuszem Trąbką

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL