Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jorge Masvidal Getty Images / James Chance / Na zdjęciu: Jorge Masvidal

MMA. UFC 244: Jorge Masvidal - Nate Diaz. Kontrowersja w walce wieczoru! Lekarz przerwał starcie

Jakub Madej
Jakub Madej
Walka wieczoru sobotniej gali UFC 244 zakończyła się kontrowersyjną decyzją lekarza, z którym nie zgadzali się obaj uczestnicy głównego starcia. Jorge Masvidal pokonał Nate'a Diaza i zdobył pas BMF.

Już w pierwszych sekundach Jorge Masvidal (35-13) ruszył do ofensywy, strasząc przeciwnika latającym kolanem, którym ostatnio zakończył walkę nokautując przeciwnika w zaledwie 5 sekund. Nate Diaz (20-12) wyraźnie nie spodziewał się takiej szarży rywala, bo po niecałej minucie znalazł się na deskach po serii ciosów i mocnym kopnięciu na głowę. Ostatecznie jednak 34-latek przetrwał atak przeciwnika i próbował wciągnąć go do parteru.

Dopiero po kilku minutach Masvidal pozwolił Diazowi wstać, gdzie ponownie rozpoczęła się wojna w stójce. "Gamebred" trafił kopnięciem na korpus i pochwalił się dobrą obroną przed sprowadzeniami. Widać było, że obaj zawodnicy dobrze bawią się w klatce, bo co chwilę uśmiechali się do siebie, zapraszając do kolejnych wymian.

W kolejnych minutach Masvidal i Diaz kontynuowali walkę w stójce, gdzie często dochodziło do wyrównanych wymian, a czasami klinczu. Nieznacznie lepiej radził sobie jednak "Gamebred", który punktował uderzeniami przeciwnika. Kibice byli niezwykle podekscytowani starciem, jednak nikt nie spodziewał się zakończenia po zaledwie 15 minutach.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka chce walki z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. "To cykor. On nie chce tej walki"

W przerwie pomiędzy trzecią a czwartą rundą lekarz zdecydował się przerwać pojedynek pomimo tego, że obaj byli gotowi go kontynuować. Wszyscy kibice zgromadzeni w hali wstali i głośno zaczęli skandować, krytykując decyzję lekarza.

Po odczytaniu oficjalnego werdyktu pas BMF wręczył Jorge'owi Masvidalowi popularny aktor Dwayne "The Rock" Johnson.

Zobacz także:
-> Mariusz Pudzianowski pozdrawia internetowych "Ormowców"
-> "Gotowy na rock and roll". Tyson Fury domaga się walki w UFC

Czy przerwanie lekarza uważasz za słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL