Najnowsze Wyniki/Kalendarz
prezydent Andrzej Duda Materiały prasowe / Na zdjęciu: prezydent Andrzej Duda

MMA. Andrzej Duda może być jak Donald Trump. Szef KSW zaprosił prezydenta na galę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Donald Trump był honorowym gościem gali UFC 244, która odbyła się w Nowym Jorku. W ślady największej organizacji MMA chcą pójść szefowie KSW, którzy postanowili zaprosić Andrzeja Dudę.

- Donald Trump ogląda na żywo gale MMA w USA. Jeżeli Prezydent RP, Pan Andrzej Duda, będzie chciał się pojawić na gali KSW, to obiecuje ugościć go najlepiej jak się da - zadeklarował na Twitterze współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski. W ten sposób polska organizacja MMA zaprosiła prezydenta na jedną z najbliższych gal.

Andrzej Duda to zwolennik sportu. Sam regularnie zimą jeździ na nartach, a także uprawia inne dyscypliny. Do posta Lewandowskiego nie odniósł się nikt związany z prezydentem, ale nie można wykluczyć, że Duda będzie gościem podczas walk organizacji KSW.

Prezydent Stanów Zjednoczonych od wielu lat jest fanem mieszanych sztuk walki. Donald Trump od dawna utrzymuje dobry kontakt z szefem organizacji UFC, Daną White'em. W 2001 roku, kiedy to na MMA rozpoczęła się nagonka polityczna, udostępnił on kasyno Trump Taj Mahal w Atlantic City, gdzie odbyły się gale UFC 30 i UFC 31. Z kolei w 2018 roku na zaproszenie prezydenta USA, Dana White odwiedził razem z Colbym Covingtonem Biały Dom.

Najbliższa gala KSW zaplanowana jest na 9 listopada i odbędzie się w Zagrzebiu. Walką wieczoru będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Erko Junem. Z kolei 7 grudnia w Gliwicach zorganizowana zostanie gala KSW 52, podczas której do klatki ma wrócić Mamed Chalidow.


Zobacz także:
Boks. Saul Alvarez - Siergiej Kowaliow. Nokaut w 11. rundzie! "Canelo" mistrzem w czwartej kategorii wagowej
MMA. UFC 244: Jorge Masvidal - Nate Diaz. Kontrowersja w walce wieczoru! Lekarz przerwał starcie

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL