Najnowsze Wyniki/Kalendarz
walka Filip Pejić - Daniel TorresMateriały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Filip Pejić - Daniel Torres

MMA. KSW 51. Filip Pejić - Daniel Torres. Brazylijczyk uciszył Zagrzeb. Kontrowersyjna decyzja sędziego

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Daniel Torres (10-4, 1 NC) uciszył zagrzebską Arenę. Pokonał stawianego w roli faworyta Filipa Pejicia (14-3-2) podczas gali KSW 51.

Pierwotnie przeciwko Filipowi Pejiciowi miał wystąpić Polak, Krzysztof Klaczek. Ostatecznie koninianin nabawił się kontuzji kolana i w pojedynku zastąpił go Daniel Torres.

Brazylijczyk po raz trzeci wyszedł do okrągłej klatki polskiej organizacji. Na KSW 44 wypunktował Filipa Wolańskiego, a dwie edycje później przegrał z Romanem Szymańskim. 

Chorwat wystąpił w Konfrontacji Sztuk Walki po raz drugi. W debiucie "Nitro" zaskoczył ekspertów i rozpracował Filipa Wolańskiego, a następnie zmusił sędziego do przerwania pojedynku w połowie drugiej odsłony. 

ZOBACZ WIDEO: KSW 51. Krystian Kaszubowski niezadowolony po walce. "Niby wygrałem ale nie wyglądało to dobrze"

W pierwszej rundzie aktywniejszy był Torres, który zagrażał Pejiciowi. Na linii chorwacko-brazylijskiej wyraźnie iskrzyło. W drugiej części walki poziom emocji wzrósł jeszcze bardziej! Gorąco zrobiło się, gdy w parterze "Nitro" kopnął "Tucanao" w twarz! Nie został za to ukarany - ani dyskwalifikacją, ani nawet odjęciem punktu. Sędzia ringowy popełnił duży błąd. 

Trzecia runda miała wyjaśnić wszystko i wskazać zwycięzcę. Chorwat imponował kopnięciami. Już legalnymi, w stójce. Torres mu oddawał, udowadniał, że jest w bardzo dobrej formie. 

Ostatecznie wygranego musieli wskazać sędziowie. Ci byli jednogłośni. Wszyscy trzej wskazali na Brazylijczyka. Pomyłka arbitra nie wpłynęła, na szczęście, na werdykt końcowy.

W walce wieczoru gali w Zagrzebiu zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Erko Jun.

Zobacz także:
-> MMA. KSW 51. Legendarny Mirko Filipović na wadze w Zagrzebiu (wideo)
-> MMA. KSW 51. 10 tysięcy biletów sprzedane na galę w Zagrzebiu
-> KSW 51. Mariusz Pudzianowski - Erko Jun. "Pudzian" na diecie przed walką

Czy sędzia powinien odjąć punkt Pejiciowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL