Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

MMA. UFC w Sao Paulo. Robert Jocz: My jesteśmy gotowi na wszystko

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
W nocy z 16 na 17 listopada w Sao Paulo Jan Błachowicz zmierzy się z Ronaldo Souzą w walce wieczoru UFC on ESPN+ 22. Trener Polaka, Robert Jocz, twierdzi, że jego zawodnik jest przygotowany na każdą ewentualność w walce z Brazylijczykiem.

Błachowicz jest faworytem bukmacherów w konfrontacji z legendą MMA. Polak to ścisła czołówka kategorii półciężkiej w UFC i ewentualne zwycięstwo z "Jacare" może dać mu szansę walki o tytuł z Jonem Jonesem.

Przed walką z Ronaldo Souzą wielu ekspertów zwraca uwagą na doskonałe umiejętności walki w parterze "Jacare". Posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu jitsu ponad połowę swoich pojedynków zwyciężył przez poddania. Konfrontacji na chwyty z byłym mistrzem Strikeforce nie obawia się jednak trener "Cieszyńskiego Księcia", Robert Jocz jak i sam zawodnik. 

Zobacz także: Już 10 tysięcy biletów sprzedanych na KSW 52

- My jesteśmy gotowi na wszystko. Naprawdę. Pod względem kondycyjnym oraz taktycznym. Jesteśmy gotowi na jego mocny parter, ale także zwróciliśmy uwagę układając strategię na mocne uderzenia w stójce. Przerobiliśmy dokładnie każdy element, a w Brazylii tylko sprawdzimy jak organizm reaguje na zmianę klimatu - powiedział główny trener w warszawskim klubie Berkut WCA Fight Team w rozmowie z Maciejem Turskim z "Polsatu Sport". 

Co więcej, Jan Błachowicz sam będzie chciał obalić rywala. - Mamy w planie także samodzielną próbę sprowadzenia walki do parteru. W ostatniej walce Jack Hermansson pokazał, że można to zrobić. I wcale nie było widać oznak paniki w tej płaszczyźnie z jego strony - dodał. 

Gala UFC w Sao Paulo będzie transmitowana w Polsacie Sport w nocy z 16 na 17 listopada od 2:00.

Zobacz także: ACA 101. Wyniki ważenia


ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (całość): podsumowanie KSW 51, iskry przed walką na KSW 52

Czy Jan Błachowicz to najlepszy polski zawodnik MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL