Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walka MMAAFP / Walka MMA

Babilon MMA 11. Damian Zorczykowski sprawdzi niepokonanego Dawida Śmiełowskiego

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Damian Zorczykowski (6-4) dostanie szansę przerwania serii dwóch porażek na przedświątecznej gali Babilon MMA 11 w Radomiu. 13 grudnia będzie miał szansę zepsuć rekord niepokonanemu w zawodowej karierze Dawidowi Śmiełowskiemu (5-0).

- Pierwotnie 8 grudnia miałem wziąć udział w programie telewizyjnym "Best of The Best", czyli najlepszy z najlepszych, ale niestety nie odbędzie się on w tym terminie. Dlatego z radością wrócę do klatki na kolejnej gali Tomasza Babilońskiego i zrobię wszystko, aby powrócić na ścieżkę zwycięstw - powiedział pochodzący z Łomży Damian Zorczykowski.

Były wicemistrz Polski kadetów i juniorów w zapasach, który specjalizuje się również w brazylijskim ju-jitsu, już po raz szósty będzie walczył dla organizacji Babilon MMA. W ostatnim występie - 31 maja na gali zorganizowanej na torze kolarskim w Pruszkowie - przegrał w 3. rundzie z innym świetnym zapaśnikiem, radomianinem Danielem Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA w wadze piórkowej.

Zobacz także: ACA 102. Udany debiut Rafała Haratyka

- Wracam po dwóch porażkach, ale obie te walki były pojedynkami o pasy z bardzo mocnym rywalami. Wierzę, że wygram z Dawidem Śmiełowskim i zepsuję mu nieskazitelny rekord. Moim atutem będzie przede wszystkim doświadczenie w klatce - mówi Damian Zorczykowski, który walczy zawodowo w MMA od 5 lat.

Jego przeciwnikiem w Radomiu będzie Dawid Śmiełowski, który aż 4 z 5 walk rozstrzygnął w 1. rundzie. Do tej pory zwyciężył on między innymi radomskiego zawodnika Piotra Kacprzaka, który podczas Babilon MMA 11 spotka się z Adamem Soldaevem.

- Dawid jest młodym i solidnym zawodnikiem z dużymi umiejętnościami oraz dobrymi warunkami fizycznymi jak na kategorię piórkową. Jest to walka w MMA, więc trzeba być na każdy scenariusz przygotowanym - zapowiada wojownik z Fight Club Łomża, który parę lat temu na Islandii trenował z Gunnarem Nelsonem czy Conorem McGregorem.

W walce wieczoru 13 grudnia Daniel Skibiński (14-5) w obronie pasa mistrza Babilon MMA w kategorii półśredniej zmierzy się z Rosjaninem Lom-Ali Nalgijewem (18-7). Walczyć będą także Daniel Rutkowski, jego brat Grzegorz Rutkowski, Piotr Przepiórka, Damian Zuba czy Michał Pach.


ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour). Mamed Chalidow ocenia poziom polskiego MMA i mówi o planie na następną walkę

Kto wygra ten pojedynek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL