Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian JanikowskiMateriały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Damian Janikowski

MMA. KSW 52. "To sportowiec z krwi i kości". Martin Lewandowski o Damianie Janikowskim

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Według współwłaściciela federacji KSW, Martina Lewandowskiego, Damian Janikowski to jeden z największych tytanów pracy, jacy pojawili się w polskim MMA. 7 grudnia w Gliwicach utytułowany zapaśnik zmierzy się z Szymonem Kołeckim.

"To sportowiec z krwi i kości, olimpijczyk. Nie poddaje się po porażkach, tylko podnosi do góry i prze dalej. W takich momentach poznajemy z jakiej gliny jest ulepiony człowiek. Damian jako atleta jest ulepiony z ciężkiej pracy, lat wyrzeczeń i wielu zapaśniczych sukcesów" - napisał Martin Lewandowski

Damian Janikowski nie jest faworytem bukmacherów w starciu z mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów, Szymonem Kołeckim. Zawodnik Berkut WCA Fight Team Warszawa poznał w KSW smak wielkich zwycięstw, m.in. z Yannickiem Bahatim, ale i gorzkich porażek, z Michałem Materlą i Aleksandarem Iliciem. 

Zobacz także: Mamed Chalidow: Odrzuciłem bardzo dużo rzeczy, które mnie przytłaczały

"Poza tym w życiu codziennym jest przykładnym mężem i ojcem. Zobaczcie sobie na jego instagramie, jak łączy trudną rolę ojca i zawodowego sportowca. W Gliwicach stanie naprzeciwko innego tytana pracy i również olimpijczyka, Szymona Kołeckiego. To będzie starcie na które czeka cała Polska i cały Polski Komitet Olimpijski" - dodał Lewandowski. 

Starcie Janikowskiego z Kołeckim będzie 7. w kolejności pojedynkiem KSW 52.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (newsy): Sowiński poznał rywala, kolejne nazwisko na FEN 27

Czy Damian Janikowski pokona Szymona Kołeckiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL