Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor w walce na gali UFC 229Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor w walce na gali UFC 229

MMA. UFC 246. Dana White zapowiada wielki rewanż. Conor McGregor ma walczyć z Chabibem Nurmagomiedowem

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Conor McGregor wielokrotnie mówił, że marzy o drugiej walce z Chabibem Nurmagomiedowem. Szef UFC już zapowiedział, że dojdzie do rewanżu z udziałem wielkich gwiazd MMA.

Conor McGregor po ponad roku wrócił do oktagonu i pokazał całemu światu, że nadal jest jednym z najlepszych wojowników MMA. Irlandczyk na gali UFC 246 w Las Vegas już w 40 sekundzie znokautował Donalda Cerrone. Szybko zatem odżył temat wielkiego rewanżu.

MMA. UFC 246. Bonusy po gali. 50 tysięcy dodatkowo na koncie McGregora >>

W październiku 2018 roku "Notorious" przegrał przez poddanie z Chabibem Nurmagomiedowem i stracił mistrzowski pas. Po tej porażce zniknął na długi czas, ale w wywiadach wielokrotnie zapewniał, że jest żądny rewanżu.

Szef UFC Dana White na konferencji prasowej po gali już zapowiedział, że dojdzie do drugiej walki. Liczy, że tym razem zostanie zamknięta dyskusja, kto jest lepszym wojownikiem.

ZOBACZ WIDEO Kontrowersje wokół wyboru najlepszej jedenastki roku wg UEFA. "Kante usunięty, żeby było miejsce dla Ronaldo"

- Conor przed pierwszą walką miał wiele problemów. Niektóre wynikały z jego własnej winy. Miał kontuzje i wiele innych rzeczy. Po porażce jednak zaczął mieć obsesję na punkcie rewanżu, bo wtedy nie był gotowy w stu procentach - komentuje White.

UFC już myśli, gdzie i kiedy zorganizować walkę. McGregor chciał, aby rewanż odbył się w Moskwie. Z kolei szef federacji wolałby Las Vegas. Prawdopodobnie jednak, że ostatecznie wybór padnie na inną lokalizację.

- Ta walka na pewno nie odbędzie się w Moskwie z wielu powodów. Możemy to jednak zrobić w wielu innych miejscach na przykład w Wielkiej Brytanii, Nowym Jorku, Teksasie czy Las Vegas. Teoretycznie Las Vegas ma największy sens, gdy chodzi o wielkie walki. Chabib jednak nie jest miłośnikiem tego miasta po tym, co tam się wydarzyło ostatnim razem. Jeszcze nie wiem, gdzie zorganizujemy rewanż. Na pewno jest to wielka walka o globalnym potencjale - dodaje szef największej federacji MMA na świecie.

MMA. Conor McGregor przyznał się do nadużywania alkoholu przed ostatnią walką >>

Pierwsza walka McGregora z Nurmagomiedowem skończyła się wielką bijatyką, w której uczestniczyli członkowie sztabu i kibice obu wojowników. Po tych wydarzeniach ich konflikt jeszcze bardziej się zaostrzył, a cały świat z niecierpliwością czeka na rewanż.

Kto wygra rewanżową walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • MarS_80 Zgłoś
    Ile w tym jest sportu a ile biznesu każdy myślący kibic potrafi rozróżnić. Danka White już przebiera nogami by się obłowić, a cymbały łykają jak młody pelikan...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL