Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Whittaker Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Robert Whittaker

MMA. Piękny gest Roberta Whittakera. Ratuje życie swojej córki

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Były mistrz UFC w wadze średniej, Robert Whittaker, był zmuszony odwołać swoją walkę na gali UFC 248 z Jaredem Cannonierem. Australijczyk zostanie dawcą szpiku dla córki Liliany.

Sam zawodnik nie zabiera głosu na ten temat i ograniczył się jedynie do przeprosin fanów z powodu odwołania walki i lakonicznej informacji o potrzebie czasu dla rodziny. Nieco więcej zdradził prezes UFC, Dana White

- Jeśli Whittaker chce o tym porozmawiać, to może, ale powiem ci coś. Gdy mówisz o kimś, kogo priorytety są na właściwym miejscu, kto jest całkowicie bezinteresowny i nieskończenie dobry, to jest to Robert Whittaker - powiedział White w rozmowie z "Submission Radio". 

- Powodem, dla którego Robert Whittaker nie walczy w tej walce, jest jedna z najbardziej bezinteresownych rzeczy, jakie widziałem w życiu - dodał White. - Jest dobrym człowiekiem i mam dla niego duży szacunek. Powodzenia w tym, z czym ma teraz do czynienia. Nie potrafię wyrazić słowami, co sądzę o nim. 

Robert Whittaker stracił pas mistrza wagi średniej w październiku 2019 roku po przegranej przez nokaut z Israelem Adesanyą.

Czytaj także:
Conor McGregor awansował w aż trzech rankingach UFC
Martyn Ford trenuje do debiutu w KSW

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL