Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Mirosław OknińskiNewspix / PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu Mirosław Okniński

UFC. Mirosław Okniński o wygranej Błachowicza: To najlepszy wynik polskiego zawodnika w męskim MMA

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jeden z pionierów MMA w Polsce - Mirosław Okniński - jest pod wrażeniem występu Jana Błachowicza na UFC Rio Rancho. Zdaniem doświadczonego trenera, nokaut na Corey'u Andersonie to przełomowy moment dla historii mieszanych sztuk walki w kraju.

"Pomijając rywalizację klubową. Zwycięstwo Janka w takim stylu stawia go w roli pretendenta do walki o pas. Wielkie gratulacje, jest to najlepszy wynik polskiego zawodnika w męskim MMA na świecie. Nie podlizuje się, nadal nie lubię WCA, ale muszę docenić nokaut w wykonaniu Błachowicza" - napisał na Facebooku Mirosław Okniński

Kontrowersyjny trener na co dzień pracuje w Akademii Sportów Walki Wilanów, a jego podopiecznymi są m.in. Szymon Kołecki, Michał Oleksiejczuk czy Michał Pasternak. 

Jan Błachowicz nie był faworytem w rewanżu z Corey'em Andersonem. Po pierwszej walce, w 2015 roku, kiedy zdecydowanie przegrał z Amerykaninem, wielu ekspertów nie dawało mu szans w drugim starciu, doceniając zapaśniczą klasę przeciwnika. 

Zaraz po zwycięstwie z Andersonem Błachowicz wyzwał do walki Jona Jonesa, aktualnego mistrza UFC w kategorii półciężkiej.

Czytaj także:
Michał Materla zawalczy w Łodzi
Marcin Różalski powróci do walk w 2020 roku


ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #41. "Zawiodłem się na Parnassie. Chciał walki z Gamrotem, a teraz schował się w Paryżu"

Czy zgadzasz się ze zdaniem Mirosława Oknińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL