Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Weili Zhang Twitter / Na zdjęciu: Weili Zhang

MMA. UFC 248. Krwawa rzeź. Ta walka to wizytówka umiejętności Weili Zhang (wideo)

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
24 listopada 2018 roku w Pekinie kibice MMA na świecie zwrócili uwagę na Weili Zhang. Chinka, przed własną publicznością, brutalnie rozprawiła się z doświadczoną Jessiką Aguilar. Meksykanka nie będzie dobrze wspominać tej walki.

Na UFC w Pekinie Zhang już w 1. rundzie zdominowała byłą mistrzynię World Series of Fighting, która przez wiele lat była uznawana za najlepszą zawodniczkę wagi słomkowej  na świecie. Chinka szybko rozbiła łokciami rywalkę, a później efektownie kontrolowała walkę w parterze, wygrywając przez dźwignię na staw łokciowy. 

Brutalne zwycięstwo "Magnum" zwróciło na nią uwagę światowych ekspertów. Była to pierwsza wygrana Weili Zhang przed czasem w UFC. - Teraz chcę walczyć z kimkolwiek, bez względu na to, jak wysoko są w rankingu - powiedziała Chinka, rzucając wyzwanie ścisłej czołówce UFC. 9 miesięcy później sięgnęła ona po mistrzowski pas, pokonując Jessikę Andrade. 

Zobacz, jak Zhang rozbiła Jessikę Aguilar:

Czytaj także:
Kowalkiewicz już po operacji
Show Joanny Jędrzejczyk na media treningu (wideo)

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #43. Marcin Różalski wraca do walk! "Tylko kataklizm mógłby mu przeszkodzić"

Czy Weili Zhang pokona Joannę Jędrzejczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • GallAntonin Zgłoś
  Pytam się, kiedy zabronią tego mordobicia i podrobo-bicia, bo jak patrzę na te zwierzęta ludzkie w klatce, gdzie krew pryska na matę i tę rozedrganą tłuszcz na trybunach ryczącą, by
  Czytaj całość
  ubić przeciwnika, to myślę, że cofamy się w rozwoju. Te pseudo walki kończą się różnie, nawet śmiercią, czy kalectwem. Dlaczego transmituje się to w TV, dlaczego reklamuje i opisuje w mediach? Czy naprawdę musimy to nazywać sportami walki? Każdy sport zapewnia walkę o dobrą pozycję, o wynik, o zwycięstwo i wszystkie są sportami walki.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL