Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ring girl KSW, Dominika BilskaMateriały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: ring girl KSW, Dominika Bilska

Koronawirus. MMA. KSW. Problemy polskich promotorów. Kolejne gale pod znakiem zapytania

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Pandemia koronawirusa poważnie zahamowała tegoroczne plany Konfrontacji Sztuk Walki. KSW odwołało już marcową galę w Łodzi, a pod znakiem zapytania stoją kolejne wydarzenia.

W ubiegłym tygodniu podjęto bolesną decyzję o odwołaniu KSW 53, które miało się odbyć 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas wydarzenia mieli wystąpić między innymi Michał Materla, Roberto Soldić i Mateusz Gamrot.

Pojawiały się jeszcze plany przeniesienia gali do studia telewizyjnego, jednak ostatecznie całkowicie zrezygnowano z organizacji wydarzenia. Słusznie, bo chwilę później w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, który na 99 procent uniemożliwiłby realizację imprezy w jakimkolwiek formacie.

Konfrontacja Sztuk Walki nie zdążyła ogłosić planowanej na kwiecień gali KSW 54 i majowego KSW 55. Nieoficjalnie wiadomo, że do pierwszego z wydarzeń miało dojść pod koniec miesiąca we Wrocławiu. W jednym z pojedynków mieli zmierzyć się finaliści programu "Tylko jeden".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Współwłaściciel organizacji, Martin Lewandowski, gościł w audycji "Eurobash" portalu mmafighting.com. Odniósł się tam do kolejnych wydarzeń KSW. Według jego słów, najprędzej galę Konfrontacji Sztuk Walki zobaczymy w maju, chociaż i to stoi pod dużym znakiem zapytania. 

- Odwołaliśmy KSW 53, KSW 54 również jest anulowane. Czekamy na to, czy majowa gala się odbędzie, czy też będziemy musieli ją odwołać lub przenieść. Śledzimy wiadomości każdego dnia - oznajmił (za mmarocks.pl).

Polskim kibicom mieszanych sztuk walki pozostaje czekać. Najbliższe tygodnie zapowiadają się nieciekawie. Odwołano już gale Fight Exclusive Night czy Babilon MMA, a niewiadomą stało się Fame MMA 6.

Zobacz także:
-> MMA. Cage Warriors 113. Bartosz Fabiński w walce wieczoru
-> Koronawirus. Walka Krzysztofa Jotki odwołana. "Mam za sobą bardzo dobre przygotowania"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy według Ciebie KSW zdąży zorganizować pierwszą tego roczną galę jeszcze w maju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL