Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan BłachowiczWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

MMA. UFC. Jan Błachowicz w elitarnym gronie. Przeszedł 25 testów antydopingowych

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz dołączył do grona zawodników, którzy są wzorem "czystości" w UFC i nie zaliczyli dotąd żadnej wpadki dopingowej. Polak był testowany na obecność zakazanych środków w organizmie już 25 razy.

Wraz z Polakiem wyróżniony przez UFC został także mistrz wagi średniej, Israel Adesanya. Zawodnikom osiągnięć pogratulował szef programu antydopingowego organizacji UFC, Jeff Novitzky.

"Sportowcy UFC nadal robią wszystko, aby chronić czysty sport. W zeszłym miesiącu kamień milowy w postaci 25 testów bez wpadki wykonali zawodnicy z absolutnego topu - Israel Adesanya i Jan Błachowicz. Dziękujemy wam za poświęcenie i przywództwo".

Wcześniej do klubu fighterów, którzy 25 razy pomyślnie przeszli kontrolę antydopingową, weszli Marcin Tybura, Krzysztof Jotko i Joanna Jędrzejczyk. 

Jan Błachowicz to obecnie 4. zawodnik rankingu kategorii półciężkiej w UFC. Polak twierdzi, że w kolejnym pojedynku zmierzy się o pas z Jonem Jonesem.

Czytaj także:
Conor McGregor może zastąpić Nurmagomiedowa
Sebastian Przybysz: Najpierw czas sprawdzić się z Damianem Stasiakiem

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): Toledo brutalnie znokautowany, popis Ormanowa na ACA

Czy Jan Błachowicz to przyszły mistrz UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • MR. S Zgłoś
  UFC wraz z USADA ciężko pracują, żeby Janka złapać na dopingu i nie dopuścić, żeby został mistrzem, ale nasz cieszyński książę gra uczciwie i pokazuje, że to on zasługuje na
  Czytaj całość
  fotel króla. Jednak to nie jest drugi Jones bądź Conor, którzy robią jeden wielki syf na lewo i prawo, więc i do walki nie wiadomo czy w ogóle dojdzie.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL