Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walentina SzewczenkoGetty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Walentina Szewczenko

MMA. Walentina Szewczenko wraca do przeszłości. Jako 14-latka pokonała starszą rywalkę (wideo)

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Aktualna mistrzyni UFC w wadze muszej, Walentina Szewczenko, pochwaliła się kibicom wideo z walki, do której przystąpiła w wieku 14 lat. Pogromczyni Joanny Jędrzejczyk wróciła wspomnieniami do pojedynku w Omanie z rywalką starszą aż o 11 lat.

Reprezentantka Peru od kilku lat z powodzeniem rywalizuje w UFC. W grudniu 2018 roku Szewczenko pokonała Joannę Jędrzejczyk w walce o pas kategorii muszej i od tego czasu już trzykrotnie udało jej się obronić mistrzowski tytuł. 

Wcześniej zawodniczka pochodząca z Kirgistanu święciła triumfy w kickboxingu i tajskim boksie, kilkukrotnie sięgając po tytuł mistrzyni świata. Kluczem do jej sukcesów okazały się treningi już od 12. roku życia. Dwa lata później Walentina Szewczenko toczyła pierwsze pojedynki z dużo bardziej doświadczonymi przeciwniczkami. 

Szewczenko na Twitterze przypomniała wygrany pojedynek, do którego doszło w 2002 roku w Omanie. Jej rywalka była od niej starsza o 11 lat.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

"To była jedna z pierwszych profesjonalnych walk w mojej karierze. Miało to miejsce w Omanie. W tym czasie walki kobiet w krajach muzułmańskich były dość rzadkie. Próbowali zmusić mnie do założenia kasku, ale byłam buntowniczką i odmówiłam" - wspomina 32-latka. 

Szewczenko oprócz wideo z pojedynku udostępniła także zdjęcie po walce ze swoją przeciwniczką. 

Szewczenko kolejny raz do oktagonu miała wyjść 6 czerwca na UFC 251, by zmierzyć się z Joanne Calderwood. Z powodu kontuzji nogi mistrzyni wagi muszej musiała jednak wycofać się z pojedynku.

Czytaj także:
Jan Błachowicz: Moja następna walka będzie o pas
Kubrat Pulew chce przekazać 1,5 miliona euro na walkę z pandemią

Czy Walentina Szewczenko to najlepsza zawodniczka UFC bez podziału na kategorie wagowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL