Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ronaldo Souza Getty Images / Anthony Geathers / Na zdjęciu: Ronaldo Souza

MMA. UFC. "Przestraszyłem się Błachowicza". Ronaldo Souza wspomina walkę z Polakiem

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Ronaldo Souza po nieudanej próbie zwojowania kategorii półciężkiej w UFC, powraca do wagi średniej i 9 maja zmierzy się z Uriahem Hallem. Brazylijczyk twierdzi, że nie ma szans na sukces w wyższej dywizji, co pokazała walka z Janem Błachowiczem.

Souza to były mistrz organizacji Strikeforce w kategorii średniej. Brazylijczyk z powodzeniem walczy dla UFC od 2013 roku i ma na swoim koncie wygrane z Chrisem Weidmanem czy Vitorem Belfortem. 

Pod koniec 2019 roku "Jacare" podjął decyzję o spróbowaniu swoich sił w wadze półciężkiej. Jego pierwszym sprawdzianem w nowej dywizji był Jan Błachowicz. Polak 16 listopada w Sao Paulo pokonał Brazylijczyka po niejednogłośnej decyzji. 

Z perspektywy czasu Ronaldo Souza twierdzi, że przejście do wyższej wagi nie było dobrym pomysłem. - Błachowicz jest świetny. Jest w ścisłej czołówce kategorii półciężkiej. Dlatego zaakceptowałem tę walkę - powiedział 40-latek w rozmowie z "MMAJunkie". 

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): Chalidow zirytowany zachowaniem Askhama. "Czy on jest nowym McGregorem?!"

- Średnia waga jest dla mnie lepsza, ponieważ przy półciężkiej zawodnicy są znacznie więksi. Kiedy walczyłem z Błachowiczem, trochę się przestraszyłem, bo był większy - prawie jak z wagi ciężkiej. On był większy od gości z półciężkiej, z którymi ja trenowałem! Wolę walczyć w wadze średniej, ponieważ to moja dywizja - wyjaśnił Souza. 

9 maja w Jacksonville przeciwnikiem Souzy będzie Uriah Hall. - Jest świetnym wojownikiem i mistrzem nokautów. Ja jednak jestem gotów wykorzystać moje umiejętności, by go pokonać - zakończył "Jacare". 

Czytaj także:
MMA. UFC przypomniało brutalny nokaut w wykonaniu Dana Hendersona (wideo)
Boks. Fiodor Czerkaszyn musi poddać się kwarantannie. Wrócił z Ukrainy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL