Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz RębeckiNewspix / P.Dziurman / 400mm.pl / Na zdjęciu: Mateusz Rębecki

FEN pracuje nad hitowym starciem mistrzów. Za kulisami trwają twarde negocjacje

Artur Mazur
Artur Mazur
Federacja FEN poszukuje rywala dla Mateusza Rębeckiego. Niewykluczone, że "Chińczyk" zmierzy się z Mateuszem Legierskim. Negocjacje trwają, ale do łatwych nie należą.

Gala Fight Exclusive Night 28 odbędzie się 13 czerwca. Po raz pierwszy w historii organizacji transmisja odbędzie się w systemie pay-per-view, co wymusza na organizatorach przygotowanie wyjątkowej karty walk. Jednym z pojedynków rozpalających wyobraźnię kibiców ma być starcie mistrza FEN Mateusza Rębeckiego z czempionem Oktagonu Mateuszem Legierskim.

- To prawda, że FEN się zwrócił z taką propozycją - tłumaczy nam Marcin Ossoliński, który prowadzi karierę Legierskiego.

Po tym jak okazało się, że rywalem Rębeckiego ma być niepokonany Polak, kibice od razu zaczęli spoglądać w kierunku mistrza federacji Oktagon. Pojawiły się jednak pytania, czy Oktagon pozwoli swojemu mistrzowi na walkę dla innej organizacji.


ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Mateusz może pracować na kilku kontraktach - rozwiewa wątpliwości Ossoliński. - Organizacja Oktagon nie robi nam przeszkód w tym zakresie. Nasz obecny pracodawca jest jednym z najlepszych aktualnie na rynku - dodaje.

Z naszych nieoficjalnych wiadomości wynika, że negocjacje do łatwych nie należą, ale strony wciąż rozmawiają. - Sytuacja jest dynamiczna. I tyle na tę chwilę mogę powiedzieć - ucina spekulacje Ossoliński.

Starcie Rębeckiego z Legierskim byłoby z pewnością hitem na polskiej scenie MMA. Chińczyk to najlepszy zawodnik FEN bez podziału na kategorie wagowe. Ma za sobą serię 8 zwycięstw z rzędu i jest przymierzany do występów w UFC. Z kolei Legierski przebojem wdarł się do czołówki dywizji lekkiej w Polsce. "Dynamit" ma na koncie 6 zwycięstw. Jest niepokonany. Jako pierwszy Polak sięgnął po pas mistrzowski Oktagonu. W walce o tytułu pokonał doświadczonego Miroslava Strbaka.

ZOBACZ TAKŻE:
Problemy przed galą UFC. Nie tylko Souza zakażony
Hall skomentował wynik testu Souzy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL