Najnowsze Wyniki/Kalendarz
UFC Getty Images / UFC

MMA. UFC. Anthony Smith - Glover Teixeira. Niezwykle brutalna walka. Pełno krwi, wypadające zęby i ogromna niespodzianka

Jakub Madej
Jakub Madej
Po niezwykle brutalnym i jednostronnym pojedynku Glover Teixeira pokonał w piątej rundzie przez techniczny nokaut Anthony'ego Smitha. Brazylijczyk całkowicie zdominował Amerykanina w walce wieczoru.

Agresywnie rozpoczął starcie Anthony Smith (33-15) przechodząc do ofensywy. Amerykanin świetnie punktował rywala w stójce. Glover Teixeira (31-7) widocznie nie był w stanie odpowiadać na taktykę przeciwnika. Dopiero pod koniec rundy Brazylijczyk zdołał zaatakować celnymi kombinacjami.

"Lionheart" z kolejnymi minutami ze spokojem punktował przeciwnika. Teixeira odpowiadał od czasu do czasu, Smith natomiast nieustannie atakował kolejnymi kombinacjami.

W połowie drugiej rundy Brazylijczyk ruszył na wyraźnie zmęczonego rywala. Anthony Smith zwolnił, co starał się wykorzystać Brazylijczyk. Pod koniec odsłony Teixeira zaczął zyskiwać przewagę.

Trzecia odsłona układała się po myśli Brazylijczyka. Już na początku zaczął on atakować rywala serią uderzeń, po których Anthony Smith osunął się na deski. W tej płaszczyźnie Glover Teixeira nie odpuścił przeciwnikowi. Starał się założyć duszenie zza pleców, jednak po chwili przeszedł do zadania kolejnych ciosów. "Lionheart" w pewien sposób dotrwał jednak do gongu kończącego odsłonę.

Już w pierwszych sekundach czwartej rundy Teixeira zaczął trafiać Smitha kolejnymi mocnymi ciosami. "Lionheart" bronił się resztkami sił, natomiast Brazylijczyk nie był w stanie skończyć go ciosami. Od czasu do czasu Glover Teixeira starał się skończyć walkę duszeniem, jednak żadna z prób nie doszła do skutku.

Dopiero w piątej rundzie Brazylijczyk zdobył dosiad w parterze. W tej pozycji zaczął atakować rywala ciosami, co szybko przerwał sędzia walki.

Zobacz również:
Brian Kelleher - Hunter Azure. Potężny nokaut lewym sierpowym
Ben Rothwell - Ovince Saint Preux. Nieudany debiut "OSP" w wadze ciężkiej

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): Tomasz Narkun rozmawia z KSW o powrocie do klatki! "Jestem przymierzany do pierwszej gali"

Czy sędzia powinien wcześniej przerwać starcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL