Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian Pudzianowski (z lewej) i i prezes FEN Paweł Jóźwiak po podpisaniu kontraktuMateriały prasowe / Krystian Pudzianowski (z lewej) i i prezes FEN Paweł Jóźwiak po podpisaniu kontraktu

MMA. Krystian Pudzianowski wraca do klatki. Podpisał długoterminowy kontrakt z FEN-em

Artur Mazur
Artur Mazur
Krystian Pudzianowski wraca do klatki. Swoją drugą walkę w formule MMA stoczy 13 czerwca na gali Fight Exclusive Night 28. Wydarzenie będzie transmitowane w systemie pay-per-view.

Młodszy brat znanego strongmana i zawodnika MMA zadebiutował w mieszanych sztukach walki w czerwcu 2019 roku. Na gali FFF 1 w Zielonej Górze zmierzył się z kulturystą Radosławem Słodkiewiczem. Po wyczerpującym boju zwyciężył Krystian Pudzianowski. Starcie zakończyło się w drugiej rundzie po uderzeniach w parterze.

Po roku młodszy Pudzianowski znów wejdzie do klatki i ma być jedną z gwiazd pierwszej w historii gali Fight Exclusive Night transmitowanej w pay-per-view.

- Obiecywałem petardę i dotrzymałem słowa. Cieszę się, że nasze negocjacje znalazły szczęśliwy finał. Podpisaliśmy kontrakt na kilka pojedynków. Aktualnie dopinamy ostatnie szczegóły umowy z przeciwnikiem Krystiana, dlatego na tym etapie nie chcę jeszcze ujawniać jego nazwiska - powiedział nam prezes FEN-u Paweł Jóźwiak.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online). Akop Szostak negocjuje z federacjami. "Propozycji jest dużo. Kwoty są fajne"

- Będziemy dopasowywać długość pojedynku do możliwości Krystiana. Jego debiutancka walka była zakontraktowana na dwie rundy po trzy minuty. U nas zacznie pojedynku na dystansie trzech rund po trzy minuty. Ale niewykluczone, że w przyszłości będzie toczył rundy będą trwały pięć minut - wyjaśnił sternik FEN-u.

- To będzie nasz debiut w systemie pay-per-view, dlatego szykujemy najlepszą w historii kartę walk. Mam nadzieję, że będzie to dla nas skok rozwojowy. Liczymy, że Krystian Pudzianowski przyczyni się do tego rozwoju - dodał Jóźwiak.

Na gali FEN 28 wystąpią między innymi Mateusz Rębecki, Szymon Bajor, Rafał Kijańczuk, Marcin Wójcik, Szymon Dusza, Kacper Koziorzębski, Marcin Sianos, Adam Pałasz i Anita Bekus.

ZOBACZ TAKŻE:
Błachowicz odpowiedział Jonesowi
Kowalkiewicz czeka na decyzję lekarzy

Czy wykupisz dostęp do gali FEN 28?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL