Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Glover Teixeira Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Glover Teixeira

MMA. Glover Teixeira nawołuje do walki z Błachowiczem. Celuje w starcie o pas

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Glover Teixeira (31-7) po raz kolejny wyraził chęć zmierzenia się z numerem 3 w kategorii półciężkiej, Janem Błachowiczem (26-8). Brazylijczyk zamierza jeszcze raz stanąć do walki o mistrzowski pas.

- Nie mogę się doczekać walki o tytuł ​​- powiedziała Glover Teixeira w rozmowie z "MMA Junkie". - Chcę walczyć z Janem Błachowiczem, ponieważ oboje mamy teraz świetne serie zwycięstw - dodał.

Zdaniem 40-latka Thiago Santos i Dominick Reyes nie zasługują na rewanż z Jonem Jonesem. Teixeira uważa, że obydwaj zaprzepaścili swoje szanse. Dlatego Brazylijczyk chce stoczyć bój z Polakiem o miano kolejnego pretendenta do tytułu. 

- Ci ludzie mieli swoją szansę. Walczyli o tytuł i przegrali. Nie dostajesz drugich walk o tytuł, chyba, że jesteś mistrzem - stwierdził. 

Sęk w tym, że "Cieszyński Ksiażę" wcale nie musi walczyć o miano pretendenta, bo UFC po ostatnim triumfie zapewniło Polaka, że ten otrzyma swoją mistrzowską szansę. Jan Błachowicz wygrał 7 z 8 ostatnich pojedynków dla amerykańskiej organizacji. 

Teixeira może pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce znokautował on Anthony'ego Smitha. Brazylijczyk miał okazję zdobyć tytuł w kwietniu 2014 roku na gali UFC 172, ale przegrał na punkty z Jonem Jonesem.

Zobacz także:
MMA. FEN 28. Piotr Szeliga komentuje wygraną z Krystianem Pudzianowskim. "Myśleli, że rzucili mnie wilkowi na pożarcie"
Mariusz Pudzianowski pokazał fotkę sprzed lat. Ależ to była forma!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" FEN 28: Paweł Jóźwiak zachwycony po gali. "Mój wyraz twarzy mówi chyba wszystko"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL