Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Na zdjęciu od lewej: Joanna Jędrzejczyk

MMA. UFC. Starcie Jędrzejczyk z Zhang najlepszą walką pierwszej połowy 2020 roku

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang zostało uznane za najlepsze starcie pierwszej połowy 2020 roku w UFC. Wyboru dokonali dziennikarze ESPN.

7 marca w Las Vegas Polka stoczyła z Chinką pięć rund twardego starcia o pas w kategorii słomkowej. Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła Weili Zhang. Pojedynek został uznany za najlepszą walkę całej gali UFC 248. 

"Zhang vs Jędrzejczyk - to starcie miało wszystko, czego można chcieć. Akcja toczyła się od pierwszej rundy. Młodsza Zhang w początkowej fazie mocno atakowała, ale była mistrzyni odrabiała straty w późniejszych rundach. To była wojna na wyczerpanie, to arcydzieło. O tej walce będziemy długo pamiętać" - można przeczytać z uzasadnieniu na stronie "espn.com". 

W pozostałych kategoriach nagrodzono: Gilberta Burnsa i Justina Gaethje (najlepsi zawodnicy), Weili Zhang (najlepsza zawodniczka), Henry'ego Cejudo (największa niespodzianka) oraz Cody'ego Garbandta (najlepszy nokaut) i Seana O'Malleya (największa objawienie). 

Kolejna gala UFC odbędzie się 11 lipca na prywatnej wyspie Yas w Abu Zabi. Zawalczy na niej m.in. Marcin Tybura.

Czytaj także:
Boks. Jarrell Miller ponownie przyłapany na dopingu
UFC on ESPN 12. Tanner Boser brutalnie znokautował Philipe Linsa (wideo)

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali FEN 28

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Wygrała jednak Zhang. Co by nie mówić o wartości walki bokserskiej, meczu piłki nożnej oraz konkursu skoku w dal decyduje zwycięzca, a nie dalsze pozycje...

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL