Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vinicius Moreira Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Vinicius Moreira

MMA. UFC. Sytuacja robi się coraz gorsza. Kolejny Brazylijczyk z koronawirusem, walka anulowana

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Vinicius Moreira uzyskał pozytywny wynik badania na koronawirusa i nie zawalczy z Modestasem Bukauskasem na gali w Abu Zabi, 15 lipca. Wcześniej obecność COVID-19 stwierdzono u innego Brazylijczyka, Andersona dos Santosa.

Tym samym rozpada się karta walk gali zaplanowanej na 15 lipca na wyspie Yas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po zachorowaniach na koronawirusa dos Santosa i Moreiry z rozpiski mogą zostać usunięte dwa pojedynki. O sytuacji poinformował portal "MMAFighting.com". 

Bukauskas to były mistrz Cage Warriors w wadze półciężkiej. 15 lipca Litwin ma zadebiutować w UFC. Amerykańska organizacja poszukuje nowego rywala dla niego. 

Vinicius Moreira miał w Abu Zabi walczyć o utrzymanie w UFC. Brazylijczyk przegrał bowiem trzy pojedynki z rzędu. 

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz najlepsze akcje z gali EFM 3!

Moreira i dos Santos dołączyli do grona zawodników UFC, u których zdiagnozowano wirusa. Wcześniej wykryto go również u Ronaldo Souzy, Billy'ego Quarantillo, Lymana Gooda i Jimmie'ego Rivery.

Niepokojące informacje ze świata MMA płyną również z Azji. Aung La Nsang także poinformował, że został zakażony koronawirusem. Mistrz wagi średniej i półciężkiej One Championship poddał się 14-dniowej kwarantannie (czytaj więcej>>>). 

UFC na wyspie Yas w Abu Zabi zorganizuje w lipcu cztery gale z rzędu. Pierwsza z nich odbędzie się 11 lipca, a kolejne 15 lipca, 18 lipca i 25 lipca.

Jak donosi ESPN, zawodnicy chcąc dotrzeć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich najpierw udadzą się do tzw. miast przejściowych, z których lotami czarterowymi zostaną przetransportowani do Abu Zabi. Dla wojowników z Europy mają to być Londyn i Moskwa (czytaj więcej>>>).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL