Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Tybura WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Marcin Tybura

MMA. UFC 251. Marcin Tybura: Za mną już cztery testy na koronawirusa

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
11 lipca w Abu Zabi kolejny pojedynek w UFC stoczy Marcin Tybura. Polak jest już w Abu Zabi, gdzie zmierzy się z debiutującym w organizacji Maximem Grishinem. 34-latek był już czterokrotnie testowany na obecność koronawirusa.

- W Abu Zabi przeszliśmy już po dwa testy, a ja nawet trzy, bo jeden z jakiegoś powodu się nie udał. Doliczając badanie z Londynu, za mną już cztery testy na koronawirusa - powiedział Marcin Tybura w rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla "Przeglądu Sportowego". 

Tybura do Abu Zabi udał się z trenerami - Andrzejem Kościelskim i Kamilem Umińskim oraz menadżerem Pawłem Kowalikiem z grupy MMA Cartel. Zawodnik z Uniejowa jest trzecim Polakiem, po Krzysztofie Jotce i Oskarze Piechocie, który zawalczy w UFC po wybuchu pandemii koronawirusa.

Amerykańska organizacja stara się rygorystycznie przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Z powodu pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa do Abu Zabi nie mogło polecieć kilku zawodników, m.in. Gilbert Burns czy Pedro Munhoz. 

Pojedynek Tybury z Grishinem odbędzie się w karcie wstępnej UFC 251. W głównej walce wydarzenia Kamaru Usman stanie do kolejnej obrony pasa w kategorii półśredniej, mierząc się z Jorgem Masvidalem.

Czytaj także:
Chabib Nurmagomiedow opłakuje stratę ojca
UFC. Gilbert Burns wypada z walki wieczoru

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz najlepsze akcje z gali EFM 3!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Marcin Tybura zwycięży na UFC 251?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL