Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dana White, szef UFC Getty Images / Diego Ribas/PxImages/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Dana White, szef UFC

MMA. UFC. Dana White nie przekłada kolejnej walki Chabiba Nurmagomiedowa

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Pomimo śmierci ojca Chabiba Nurmagomiedowa UFC nie zmienia planów na kolejne starcie mistrza. 19 września Dagestańczyk ma zmierzyć się z Justinem Gaethjem w kolejnej obronie mistrzowskiego tytułu w wadze lekkiej.

- Nie sądzę, żeby walka się nie odbyła - powiedział Dana White na spotkaniu z dziennikarzami po gali UFC 251. - Czekam tylko na wiadomość od niego - dodał. 

Sternik UFC wyznał, że daje czas Nurmagomiedowowi, aby w spokoju spędził czas z rodziną po stracie ojca. Abdulmanap Nurmagomiedow zmarł 3 lipca w wieku 57 lat po zakażeniu koronawirusem. Informacja o śmierci ojca mistrza UFC była zaskakująca, gdyż jeszcze pod koniec czerwca jego syn poinformował, że stan zdrowia jego taty polepszył się (czytaj więcej >>>). 

Chabib Nurmagomiedow ostatni pojedynek dla amerykańskiej organizacji stoczył we wrześniu ubiegłego roku na UFC 242 i poddał Dustina Poiriera. Niepokonany Dagestańczyk w kolejnym starciu ma zmierzyć się z tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej, Justinem Gaethjem

Od momentu straty ojca mistrz UFC nie udziela się publicznie ani w mediach społecznościowych.

Czytaj także:
Dereck Chisora przejdzie do MMA
Kibice chcą pojedynku Tomasza Drwala z Mamedem Chalidowem

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). KSW 53. Izu Ugonoh wejdzie do klatki i zadebiutuje na gali KSW 54! "Kontrakt już podpisany"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL