Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kłótnia Hardy'ego z Deanem Twitter / Kłótnia Hardy'ego z Deanem

MMA. UFC. Kłótnia Dana Hardy'ego z Herbem Deanem. Poszło o późne przerwanie walki (wideo)

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
UFC dokładnie zbada i wyciągnie konsekwencje z kłótni do jakiej doszło pomiędzy sędzią Herbem Deanem a komentatorem Danem Hardym podczas UFC on ESPN 14 w Abu Zabi. Anglik miał pretensje do doświadczonego arbitra o zbyt późne przerwanie walki.

Do konfrontacji Herba Deana z Danem Hardym doszło po walce Francisco Trinaldo z Jai'em Herbertem. Brazylijczyk w 3. rundzie znokautował Anglika. Zdaniem komentatorów - wspomnianego Hardy'ego i Paula Feldera - sędzia zbyt późno przerwał pojedynek, a Herbert niepotrzebnie, gdy był już nieprzytomny, otrzymał kolejne uderzenia od rywala. 

Po zakończonym starciu Hardy wstał od swojego stanowiska komentatorskiego i uciął sobie niezbyt miłą pogawędką z Deanem. - Wykonuję swoją pracę, ty też wykonuj swoją! Musisz uważać na zawodników - krzyczał Hardy do sędziego. Oburzony zbyt późną interwencją arbitra był też drugi z komentatorów Paul Felder

Na konferencji prasowej po UFC on ESPN 14 głos na temat zajścia zabrał wiceprezes UFC, David Shaw. - Rzecz w tym, że bycie sędzią w MMA jest jedną z najtrudniejszych ról, jakie możesz mieć, a Herb Dean jest jednym z naszych najlepszych arbitrów. Najważniejsze jest to, że zdrowie i bezpieczeństwo sportowców jest sprawą najwyższej wagi. Z drugiej strony masz faceta takiego jak Hardy, który odnosząc sukcesy w karierze MMA, jest teraz doskonałym analitykiem, ale jest też pełen pasji i jest porywczy - powiedział. 

Wiceprezes UFC zapowiedział, że amerykańska organizacja postara się wyjaśnić konflikt na linii Dean - Hardy oraz przyjrzy się interwencji sędziego i ewentualnie wyciągnie konsekwencje z tej sytuacji. 

Zobacz zajście:

Zobacz także:
-> Artur Szpilka szlifuje formę w górach. "Całą rodzinką zaliczyliśmy Śnieżkę"
-> Face-to-face na miarę pandemii koronawirusa. Pięściarze spojrzeli sobie w oczy przez... szybę

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL