Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roy Jones Jr Getty Images / Eliot Schechter / Na zdjęciu: Roy Jones Jr

Boks. Roy Jones Jr po starciu z Tysonem chce walczyć z legendą UFC

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
12 września Roy Jones Jr zmierzy się z Mikiem Tysonem w pokazowym pojedynku. Były mistrz świata w czterech kategoriach wagowych wybiega już jednak poza pojedynek z "Bestią". Na jego celowniku wciąż jest Anderson Silva.

Roy Jones Jr w rozmowie z "MMAFighting.com" powiedział: - Ludzie od lat rozmawiają o walce Roy Jones Jr kontra Anderson Silva, jeszcze zanim doszło do pojedynku McGregor - Mayweather. Mieliśmy się zmierzyć jako pierwsi. W przeciwieństwie do tej walki, Anderson ma doświadczenie w boksie zawodowym, a McGregor go nie miał. 

51-letni Amerykanin w starciu z Tysonem powróci na ring po dwuletniej przerwie. Srebrny medalista olimpijski z Seulu na swoim koncie ma 75 pojedynków zawodowych. W przeszłości sięgał po mistrzowskie pasy w kategoriach: średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej. 

Anderson Silva lata świetności ma również za sobą. "Pająk" to były dominator dywizji średniej w UFC i żywa legenda światowego MMA. Przez wielu były wymieniany jako najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe. 

Brazylijczyk ma za sobą krótką przygodę w boksie zawodowym. 45-latek wygrał dwie walki - ostatnią w 2005 roku. Anderson aktualnie nadal ma ważny kontrakt z UFC.

Czytaj także:
RWC 5. Wyniki gali. Niesamowity Andryszak, Michaliszyn lepszy od Danelskiego
Krzysztof Głowacki kontra Lawrence Okolie 5 bądź 12 grudnia

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL