Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gala Babilon MMA Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA

Babilon MMA 15. Walka kobiet w karcie. Weronika Zygmunt zmierzy się z Olgą Michalską

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Olga "Maszyna" Michalska (2-0) i Weronika Zygmunt (5-4) zmierzą się 28 sierpnia na gali Babilon MMA 15 w Hotelu Ossa. Organizatorzy zapowiadają, że "to będzie jak starcie ognia z wodą".

Wszystkie zawodniczki MMA kategorii słomkowej (do 52 kg) marzą o karierze na miarę Joanny Jędrzejczyk. Właśnie w tej wadze na gali Tomasza Babilońskiego spotkają się znakomita kickbokserka Olga Michalska oraz specjalizująca się w dyscyplinach parterowych Weronika Zygmunt.

- Zapasy są największym atutem Weroniki, poza tym wyróżnia się dobrą kontrolą w parterze. Z kolei ja swoją przewagę będę budować w stójce, parteru też się nie boję. Po stronie rywalki na pewno będzie też siła, a po mojej szybkość - mówi Olga Michalska, na co dzień trenująca w Rio Grapplingu Club w Ostrowie Wielkopolskim pod okiem Rafała Zawidzkiego i Stanisława Zaniewskiego.

W MMA "Maszyna" zanotowała 2 zwycięstwa, w tym jedno nad Hanną Gujwan, koleżanką swojej nowej rywalki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprint Kowalkiewicz na bieżni mechanicznej. Fani porównują ją do... Usaina Bolta!

- Rozmawiałyśmy z Hanią o tej walce sprzed kilku miesięcy. Wnioski zostały wyciągnięte, ale wszystko zostawiam dla siebie. Olga jest wyższa ode mnie, ma dłuższe ręce i nogi, ale nie ma to znaczenia, gdyż zawsze mam takie przeciwniczki. Za miesiąc pokażę swój sposób na pokonanie Michalskiej - dodała Weronika Zygmunt.

Olga Michalska znakomicie czuje się w stójce, wygrała MP w formule full contact w 2017 roku, startowała też w mistrzostwach świata w kickboxingu. W ubiegłym roku sięgnęła po srebro w MP w boksie olimpijskim, przegrywając finał 2:3 na punkty.

Ogień czy woda, woda czy ogień? Za niecały miesiąc kibice zobaczą w akcji dwie dynamicznie walczące zawodniczki. Olga Michalska, która ma przydomek "Maszyna", już po raz trzeci będzie rywalizowała na gali Tomasza Babilońskiego. Jej rywalka debiutuje w organizacji Babilon MMA.

Gala Babilon MMA 15 odbędzie się 28 sierpnia w Hotelu Ossa niedaleko Rawy Mazowieckiej.

Zobacz także:
-> MMA. Armia Fight Night 8. Sylwester Miller w karcie walk
-> MMA. ACA 109. Duże wyzwanie Adama Pałasza. Niepokonany Polak poznał rywala
-> Boks. Dana White wspiera Mike'a Tysona przed jego powrotem do ringu
-> MMA. KSW 54. Maciej Kazieczko zmierzy się z Marianem Ziółkowskim

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL