Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Marc-Andre Barriault i Oskar Piechota Getty Images / Chris Unger / Na zdjęciu od lewej: Marc-Andre Barriault i Oskar Piechota

MMA. UFC. Pokonał Oskara Piechotę, ale wpadł na dopingu. Marc-Andre Barriault zawieszony

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
20 czerwca Marc-Andre Barriault pokonał Oskara Piechotę i przesądził o zwolnieniu Polaka z szeregów światowego giganta MMA. Kanadyjczyk nie był jednak czysty w tym pojedynku. W jego organizmie wykryto ostarynę. Zawodnik został tymczasowo zawieszony.

Barriault został zawieszony przez Komisję Sportową Stanu Nevada, która sankcjonowała czerwcową galę w Las Vegas. Zawodnik ma teraz czas na złożenie swoich zeznań w tej sprawie. 

30-latek dzięki "Yahoo Sports" wydał oświadczenie, w którym tłumaczy dopingową wpadkę. "Power Bar' zaprzeczył jakoby świadomie zażył zakazaną substancję. "Chociaż jestem bardzo rozczarowany tą sytuacją, nie mogę się doczekać znalezienia ostatecznego wyjaśnienia mojego pozytywnego testu na doping" - napisał. 

Marc-Ander Barriault nie jest pierwszym zawodnikiem UFC, u którego wykryto ostarynę. W czerwcu Rachael Ostovich otrzymała roczne zawieszenie od USADA po tym, jak w jej organizmie wykryto tę substancję. 

Kanadyjczyk 20 czerwca znokautował Oskara Piechotę w 2. rundzie na gali UFC on ESPN 11, czym uchronił się przed zwolnieniem z amerykańskiej organizacji. "Power Bar" przesądził o zakończeniu przygody Polaka za oceanem. Komisja w Nevadzie może jednak unieważnić wynik tego pojedynku.

Czytaj także:
RWC 5. Wyniki gali. Niesamowity Andryszak, Michaliszyn lepszy od Danelskiego
Krzysztof Głowacki kontra Lawrence Okolie 5 bądź 12 grudnia

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). KSW 53. Izu Ugonoh wejdzie do klatki i zadebiutuje na gali KSW 54! "Kontrakt już podpisany"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL