Najnowsze Wyniki/Kalendarz
oktagon podczas gali UFC AFP / Na zdjęciu: oktagon podczas gali UFC

MMA. UFC wróci na Fight Island w Abu Zabi. Dana White planuje tam dłuższy pobyt

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Prezes UFC zapowiedział, że niebawem organizacja powróci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich by kontynuować projekt gal na prywatnej wyspie - Fight Island. Tym razem pobyt w Abu Zabi ma być dłuższy i może obejmować nawet sześć tygodni.

- Wracamy do Abu Zabi - powiedział Dana White w rozmowie z "MMA Junkie". - Myślę, że następny pobyt tam potrwa pięć lub sześć tygodni - dodał. 

Na razie jednak sternik UFC nie zdradził, kiedy miałaby się odbyć kolejna gala na prywatnej wyspie. Amerykańskie media spekulują, że będzie to przełom września i października. - Znam harmonogram gal UFC, ale kiedy nadejdzie czas, ogłosimy to - wyznał White.

Przypomnijmy, że amerykańska organizacja skorzystała z gościnności bogatych szejków w lipcu, począwszy od hitowej gali UFC 251, 12 lipca, na której zawalczył m.in. Marcin Tybura. Wydarzenie to było pierwszą z czterech imprez sportowych, które odbyły się w ciągu 15 dni na tym samym terenie.

UFC zdecydowało się jednak na powrót do ojczyzny po uzyskaniu zgody na organizację gal w Las Vegas przez tamtejszą komisję stanową. Wydarzenia bez udziału publiczności i przy wzmożonym reżimie sanitarnym odbywają się w centrum szkoleniowo-treningowym UFC Apex. 

Najbliższa gala światowego giganta MMA odbędzie się 16 sierpnia. W walce wieczoru UFC 252 po raz trzeci zmierzą się Daniel Cormier i Stipe Miocic. W stawce pojedynku będzie mistrzowski pas należący do Amerykanina o chorwackich korzeniach.

Czytaj także:
-> Babilon MMA 15. Ważna walka Daniela Skibińskiego. "Z tak wyjątkowym rywalem się nie mierzyłem"
-> Boks. Knockout Boxing Night 12. Maciej Sulęcki w walce wieczoru

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siła i szybkość! Kapitalny pokaz polskiej zawodniczki MMA

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL