Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paige VanZant Getty Images / Alex Trautwig / Na zdjęciu: Paige VanZant

MMA. Paige VanZant będzie walczyć na gołe pięści. Podpisała kontrakt z Bare Knuckle FC

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jedna z najpiękniejszych zawodniczek mieszanych sztuk walki, Paige VanZant, porzuciła rękawice do MMA na rzecz pojedynków na gołe pięści. Amerykanka związała się ekskluzywnym kontraktem z organizacją Bare Knuckle FC.

VanZant w lipcu zakończyła współpracę z UFC po przegranej z Amandą Ribas. To jednak nie amerykańska organizacja zwolniła urodziwą Amerykankę, a ona sama postanowiła sprawdzić swoją rynkową wartość, stając się wolną zawodniczką. 

26-latka walczyła dla UFC od 2014 roku. Jej pojedynki budziły duże zainteresowanie, zwłaszcza męskiej grupy fanów. Popularność przysporzyły jej odważne sesje fotograficzne dla znanych, amerykańskich magazynów. Solidne umiejętności w MMA pozwoliły jej na wygranie w oktagonie pięciu walk. 

Paige VanZant nie ukrywała, że od dłuższego czasu była zawiedziona wynagrodzeniami w UFC. Jej zdaniem więcej pieniędzy zarobiłaby na kampaniach reklamowych, zwłaszcza że na Instagramie ma ponad 2,7 mln obserwujących. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siła i szybkość! Kapitalny pokaz polskiej zawodniczki MMA

Kiedy VanZant wypełniła kontrakt z UFC, do gry o nią włączyły się inne, cenione organizacje. Amerykanka otrzymała oferty od Bellatora, PFL czy One Championship. Najwięcej jednak zaproponowała rosnąca w siłę federacja Bare Knuckle FC, promująca pojedynki na gołe pięści. 

VanZant podpisała z BKFC kontrakt na kilka występów. Zawodniczka z Oregonu ma zostać kobiecą twarzą organizacji i zapewnić jej wysoką sprzedaż gal w PPV. 

Jak na razie nie wiadomo, w jakiej kategorii wagowej VanZant wystąpi pod szyldem Bare Knuckle FC. Według "ESPN" jej debiut w brutalnej formule walki ma nastąpić w listopadzie.

Czytaj także:
-> Babilon MMA 15. Ważna walka Daniela Skibińskiego. "Z tak wyjątkowym rywalem się nie mierzyłem"
-> Boks. Knockout Boxing Night 12. Maciej Sulęcki w walce wieczoru

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL