Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Omielańczuk Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk

MMA. ACA 109. Karta walk. W akcji Strus, Omielańczuk oraz obiecujący debiutanci z Polski

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
20 sierpnia, do klatki ACA powrócą Daniel Omielańczuk, Piotr Strus, Rafał Haratyk, Karol Celiński i Łukasz Kopera. W Łodzi zadebiutują Kamil Oniszczuk i Adam Pałasz. W sumie podczas ACA 109 zobaczymy aż 10 pojedynków w formule MMA.

Głównym pojedynkiem gali w Łodzi będzie starcie na szczycie kategorii średniej. W nim Piotr Strus zmierzy się z Rafałem Haratykiem.

Strus jest związany z Absolute Championship Akhmat już od trzech lat. Stoczył aż 8 pojedynków w rosyjskiej organizacji i w rankingu kategorii średniej jest numerem 3. Haratyk w ACA zadebiutował w listopadzie 2019 roku podczas gali w Kazachstanie. Dopisał wtedy kolejne zwycięstwo do swojego rekordu, a teraz po raz pierwszy zawalczy w klatce ACA w Polsce.

Omielańczuk vs Pakutinskas

Daniel Omielańczuk w zeszłym roku stoczył trzy zwycięskie walki pod banderą ACA i tym samym utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski organizacji w kategorii ciężkiej. Niestety, sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany ACA i samego zawodnika, który już podczas najbliższej gali w Łodzi miał się bić o tytuł. Rywalem Polaka będzie nowy nabytek organizacji, Tomas Pakutinskas. Litwin jest na fali wznoszącej i od 2018 roku nie przegrał żadnej walki.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Trylogia Celiński vs Barnatt

Karol Celiński i Luke Barnatt to doświadczeni fighterzy. Polak w organizacji ACA sięgnął bardzo wysoko i w zeszłym roku walczył o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej. Barnatt walcząc dla rosyjskiej organizacji stawał już naprzeciwko m.in. Mameda Chalidowa czy Scotta Askhama. W czerwcu 2019 roku znokautował Celińskiego podczas ostatniej gali ACA w Łodzi. Rok wcześniej to Polak wypunktował Anglika w klatce. 

Kopera vs Pirtea

Łodzianin Łukasz Kopera skrzyżuje rękawice z trudnym rywalem z Rumunii. Aurel Pirtea walczy dla rosyjskiej organizacji już od trzech lat i lubi kończyć walki przed czasem, a jego ulubioną techniką jest gilotyna. Warto jednak przypomnieć, że Kopera poddał Rajewskiego podczas ostatniej gali ACA w Łodzi właśnie duszeniem gilotynowym. Łukasz Kopera to jeden z najlepszych polskich zawodników wagi lekkiej.

Do sprzedaży trafiła pula biletów premium na galę ACA 109. W związku z ograniczeniami dotyczącymi organizacji imprez masowych, gala od początku planowana była jako wydarzenie studyjne. Ostatecznie obowiązujące przepisy umożliwiają udział w wydarzeniu blisko 200 kibiców. Gala odbędzie się w Hotelu Hilton w Łodzi.

Transmisja ACA 109 startuje 20 sierpnia, w czwartek, o godz. 19:00. Dostęp do PPV kosztuje 25 zł. 

Czytaj także:
Jesienią kolejna walka Marcina Różalskiego
Oskar Piechota zostaje w UFC!

Czy wykupisz dostęp do gali ACA 109?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL