Najnowsze Wyniki/Kalendarz

US F1 ma kierowcę... warunkowo

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Argentyńczyk José María López będzie w przyszłym sezonie kierowcą nowego zespołu US F1, pod warunkiem jednak, że uzyska wsparcie sponsorów w wysokości 8 mln dolarów. Ma na to tydzień.

26-letni Lopez to były kierowca testowy Renault. Jeździł w Formule 3000 oraz w GP2 w latach 2004-6, wygrał nawet jeden wyścig w sezonie 2005. Po sezonie 2006 wrócił do Argentyny, gdzie ścigał się w popularnej w tym kraju serii TC2000, którą wygrał w poprzednim roku, a w tym jest liderem przed finałowymi zawodami. W 2008 roku wziął udział także w kilku rundach FIA GT Championship.

- Chcielibyśmy podpisać kontrakt tak szybko, jak to tylko możliwe. To ważne zarówno dla kierowcy, jak i zespołu. Dopóki jednak nie będzie podpisu pod umową, nie możemy powiedzieć nic więcej - przyznał Peter Windsor, dyrektor sportowy US F1.

- To nowy zespół, rozpoczynający swój projekt od zera. Jest to coś całkowicie innego niż moje doświadczenie w Renault - powiedział Lopez. - Jestem pod wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu tego projektu. Widziałem tunel aerodynamiczny, który jest kluczowy dla rozwoju. Mam nadzieję, że będę z niego korzystał w przyszłym roku.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL