Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sebastien Bourdais: Nie liczę na powrót do F1

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Francuz przyznał, że mało prawdopodobny jest jego powrót do ścigania w Formule 1. Bourdais został zwolniony przez Toro Rosso w połowie sezonu 2009. Teraz ściga się w Formule Superleague i zespole Peugeot w wyścigu La Mans.

W roku 2008, Sebastien Bourdais trafił do F1 jako dominujący kierowca w nieistniejącej już amerykańskiej serii wyścigowej, Champ Car. - Mam już 31 lat. Nie widzę siebie w kokpicie bolidu F1, zwłaszcza że nie szło mi najlepiej. Jeżeli ktoś zaoferuje mi samochód, to dlaczego nie? Ale osobiście już mi na tym nie zależy - powiedział Francuz.

Jego związek z Toro Roso był trudny, a szef zespołu chciał kierowcę który będzie jeździł i siedział cicho. Bourdais łączony był w tym sezonie z zespołem Renault. Namawiał go nowy szef, Eric Boullier, jednak kierowca wszystkiemu zaprzeczył.

- Znam go bardzo dobrze, jest moim przyjacielem, ale nigdy o tym nie rozmawialiśmy. Renault potrzebowało kierowcę, który przyniesie pieniądze. Miałem nadzieję, że Romain Grosjean zostanie w zespole. Jest wielu utalentowanych francuskich kierowców, ale w naszej gospodarce ciężko znaleźć wsparcie finansowe. Niestety miejsca w Formule 1 są ograniczone i drogie.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (1):
Komentarze (1)
×
Sebastien Bourdais
NajnowszeWyniki meczów
Pokaż więcej
PRZEJDŹ NA WP.PL