Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Kubica: Mogłem już tylko się wycofać

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Po raz pierwszy Witalij okazał się lepszy od Roberta w wyścigu. Stało się tak, ponieważ Polak miał awarię w swoim bolidzie. Kubicy przytrafiło się to po raz pierwszy w sezonie.

Robert Kubica (nie ukończył): Pierwsze okrążenie było znakomite, zdobyłem kilka pozycji. Potem nasze tempo nie było już takie dobre i brakowało przyczepności. Po pit stopie walczyłem ładnie z Alonso, ale wyprzedził mnie ścinając zakręt numer 8. Ja byłem po wewnętrznej, a on po zewnętrznej. Wyprzedził mnie, mając wszystkie koła po za torem. Zespół poinformował mnie, że musi oddać mi pozycję, ale nie zdążył tego zrobić. W bolidzie były problemy z wałem napędowym i wszystko co mogłem zrobić, to wycofać się z wyścigu.

Witalij Pietrow (13. miejsce): Myślę, że mogły być dzisiaj punkty, ale miałem pecha przebijając oponę podczas wyjazdu samochodu bezpieczeństwa. Start nie był zły i zyskałem trzy pozycje. Ciężko było wyprzedzać, ponieważ nie ma tu wolnych zakrętów. Starałem się, ale się nie udało. Dobrze, że ukończyłem wyścig, co pozwoliło zebrać dane i zyskałem doświadczenie.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL