Najnowsze Wyniki/Kalendarz

McLaren przedłużył umowę ze swoim kierowcą

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Gary Paffett nadal będzie testował i pełnił rolę kierowcy rezerwowego w przyszłym sezonie - ogłosiła we wtorek ekipa z Woking. - Jestem dumny, że nadal będę mógł pomagać McLarenowi - powiedział Paffett.

Gary Paffett dołączył do McLarena w roku 2005 i odegrał bardzo ważną rolę w rozwoju samochodu. Jego głównym zdaniem była jazda bolidem w testach oraz praca na symulatorze. - Jestem zadowolony, że przedłużono moją współpracę z Vodafone McLaren Mercedes - powiedział Paffet.

- Jak wiadomo, sukces w Formule 1 rozwijany jest poprzez siłę i długość trwania relacji. Członkiem zespołu jestem od pięciu lat i jest to miejsce gdzie czuje naprawdę szczęśliwy. Jestem dumny, że nadal będę mógł pomagać McLarenowi. Mój wkład pozwolił zespołowi się rozwijał oraz zwyciężać w Formule 1. Ja również wierzę, że będę mógł się jeszcze poprawić w przyszłości - dodał.

- Gary stał się bardzo ważną częścią naszego zespołu. Rozwija bolid na torze oraz w symulatorze. Wspólnie uważamy, że jest doskonałym kierowcą rezerwowym - powiedział szef zespołu Martin Whitmarsh.

Vodafone McLaren Mercedes ma w swoim składzie dwóch kierowców rezerwowych. Na początku roku do ekipy wrócił Pedro de la Rosa, który ostatnie miesiące spędził w Sauberze oraz testował opony Pirelli.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL