Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kościuszko przed Rajdem Finlandii: Bardzo lubię się tam ścigać

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
W najbliższy weekend Michał Kościuszko wystartuje w Rajdzie Finlandii, kolejnej rundzie rajdowych mistrzostw świata. Polak liczy na udany występ.

W tym roku organizatorzy Rajdu Finlandii przygotowali dla kibiców, jak również dla kierowców kilka nowości. Rozegrane zostaną 22 odcinki specjalne o trzy więcej niż w ubiegłym roku, w ramach których zawodnicy pokonają 314 kilometrów oesowych. Istotną zmianą jest termin, w jakim rozegrana zostanie tegoroczna edycja. Pierwsze trzy odcinki rajdu zaplanowane są już na czwartek 28 lipca br., kiedy to fani będą mogli w godzinach dopołudniowych oglądać przygotowanie kierowców na odcinku testowym a wieczorem prawdziwe zmagania na odcinkach położonych na terenach zalesionych takich jak słynne Laajavuori. Odcinki piątkowe to nowość dla zawodników - rajd dotrze aż na południowe krańce jeziora Paijanne. W sobotę 30 lipca br. po przejechaniu kolejnych 11 odcinków specjalnych pierwszy z zawodników Rajdu Finlandii wjedzie na podium o godzinie 20.00 polskiego czasu.

Jak w nowych realiach poradzi sobie Michał Kościuszko? Jeden z najszybszych zawodników w stawce PWRC ma szanse na to, aby w Rajdzie Finlandii powalczyć o podium. W Rajdzie Portugalii załoga LOTOS Dynamic Rally Team zajęła 3. miejsce pod względem ilości wygranych odcinków specjalnych a na Rajdzie Argentyny była 2 nawet pomimo korzystania z SupeRally. Również w klasyfikacji sprinterskiej Michał Kościuszko zajął odpowiednio 2. i 3. miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w stawce PWRC.

Michał Kościuszko zapytany o swoje szanse w PWRC na tegorocznym Rajdzie Finlandii przed zapoznaniem z trasą powiedział: Bardzo lubię się ścigać na jednych z najszybszych szutrów w kalendarzu rajdowym. Nie znam piątkowych odcinków, więc trudno przed zapoznaniem określić ich trudność, ale znając ukształtowanie tras w Finlandii to zakładam, że na pewno nie zawiodą oczekiwań kibiców. Jak zwykle zależy nam na jak najlepszym sportowym wyniku. Do tej pory byliśmy jedną z najszybszych załóg i mam nadzieję, że również w Finlandii pokażemy się z jak najlepszej strony. Spodziewam się, że zarówno Patrik Flodin, który ma bardzo duże doświadczenie w startach w PWRC jak i Hayden Padonn pomimo, że jest bardzo rozsądnym kierowcą nie odpuszczą.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Dynamic Rally Team jest spółka LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Michał na arenie międzynarodowej promuje również swoje rodzinne miasto Kraków w ramach programu "Kraków – Miasto Mistrzów".

Zobacz aktualną klasyfikację rajdowych mistrzostw świata --->>>

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL