Najnowsze Wyniki/Kalendarz

DTM: Dwa zwycięstwa Audi na otwarcie sezonu

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Niemiecki tor Hockenheimring był gospodarzem pierwszej rundy cyklu DTM. Dwa wyścigi zakończyły się zwycięstwami kierowców Mercedesa. Pierwszym liderem cyklu został Edoardo Mortara.

Niemiecka seria DTM zainaugurowała sezon sobotnim wyścigiem na torze w Hockenheim. Pierwszym zwycięzca został Brytyjczyk Jamie Greem z Audi, który mimo dwóch neutralizacji wyścigu doskonale poradził sobie z napierającymi rywalami i dowiózł do mety pierwsze miejsce po starcie z pole position.

O drugie miejsce zaciętą walkę stoczyli Pascal Wehrlein i Paul di Resta, obaj reprezentujący Mercedesa. Do mety pierwszy dojechał Niemiec, który skorzystał z problemów układem hamulcowym w C-Coupe Szkota. Na czwartej pozycji zawody ukończył Edoardo Mortara. Drugi najlepszy z Niemców Mike Rockenfeller był piąty.

W niedzielnych zawodach toczonych na mokrym torze najlepszy okazał się Mattias Ekstroem za kierownicą Audi. Szwed zwyciężył z przewagą blisko 7,5 sekundy nad Mortarą. Włoch dzięki drugiej pozycji wyjechał z Hockenheim jako pierwszy lider klasyfikacji generalnej cyklu DTM.

Najniższy stopień podium przypadł w udziale byłego kierowcy testowego McLarena, Gary'ego Paffetta. Kibiców gospodarzy zawiedli ponownie niemieccy zawodnicy z których najwyżej sklasyfikowani Martin Tomczyk finiszował na czwartej pozycji. Piąty był obrońca tytułu Marco Wittmann.

Tegoroczny sezon DTM składa się z osiemnastu wyścigów podzielonych na dziewięć rund. Druga na torze EuroSpeedway Lausitz w Brandenburgii została zaplanowana na ostatni weekend maja.

Klasyfikacja generalna DTM po 1. rundzie:
1. Edoardo Mortara - 30 pkt.
2. Jamie Green - 25
.. Mattias Ekstroem - 25
4. Pascal Wehrlein - 22
5. Mike Rockenfeller - 18
6. Gary Paffett - 15
.. Paul di Resta - 15
8. Marco Wittmann - 12
.. Martin Tomczyk - 12
10. Nico Muller - 8

WEC: Audi najlepsze na Spa po świetnym pojedynku z Porsche

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL