Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Eccelstone: chcemy GP Francji w Prayżu

Robert Chruściński
Robert Chruściński
Bernie Eccelstone, szef Formuły 1 chciałby od sezonu 2009 GP Francji odbywało się w Paryżu, a nie jak dotychczas na torze Magny-Cours. Po raz kolejny pojawia się ten problem. Tor, na którym obecnie rozgrywane są wyścigi F1 sprawia spore kłopoty kibicom.

Słaba lokalizacja toru (daleko od autostrad), brak pobliskich hoteli o wysokim standardzie sprawiają, że jak co roku odnawia się dyskusja na temat sensu dalszego rozgrywania tu wyścigów z udziałem najszybszych kierowców świata. Oliwy do ognia dodaje fakt, że GP Francji nie przyciąga tak wielu kibiców na tor jak inne eliminacje mistrzostw świata.

Eccelstone ma jednak nadzieję, że wkrótce zostaną podjęte odpowiednie kroki, aby przenieść organizację wyścigu na tor w Paryżu: - Wierzę, że będziemy mogli zorganizować wyścig w Paryżu. Musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji, bo nie możemy powrócić do Magny Cours za rok. Grand Prix w Londynie czy Paryżu byłoby z pewnością lepsze dla kibiców. Mam nadzieję, że już za rok rozegrana zostanie runda GP w stolicy Francji.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL