WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

VERVA Street Racing już w ten weekend w Płocku

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Już w najbliższą sobotę, 14 października odbędzie się wielkie święto motoryzacji – VERVA Street Racing. To prawie 300 pojazdów, pojedynki MOTO Pokoleń w strefie akcji oraz pokazy niezwykłych samochodów sportowych z różnych kategorii.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Na uczestników imprezy czeka również miasteczko ruchu drogowego, strefa rodzinna z symulatorami i dmuchańcami, a na koniec koncert Dody. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Płocku na stadionie Wisły, początek o godzinie 13:00, wstęp jest bezpłatny.

VERVA Street Racing po raz pierwszy wyrusza w trasę i w tym roku odbędzie się w Płocku, na Stadionie Wisły oraz otaczającym go terenie. Zgodnie z ideą tegorocznej edycji, do uczestnictwa organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich fanów motosportu.

- Każdego roku staramy się robić imprezę coraz lepszą i nieco inną od poprzedniej. I tak w tym roku po raz kolejny zmieni się nie tylko program imprezy, ale także jej lokalizacja i charakter. W tej edycji chcemy postawić na lokalność i przenosimy imprezę do Płocka. Jest to dla nas szczególnie ważna lokalizacja, bo stąd się wywodzimy, tu znajduje się nasz największy zakład produkcyjny. VERVA Street Racing z pokazami motoryzacyjnymi, atrakcjami dla całych rodzin i koncertem muzycznym idealnie pasuje do tej wizji - mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Na specjalnie przygotowanym torze Stadionu Wisły wielbiciele motoryzacji zobaczą siedem emocjonujących pojedynków MOTO Pokoleń. Klasyka, doświadczenie i opanowanie zmierzy się z najnowszą technologią, werwą i młodością. Drugi w Pucharze Świata w rajdach terenowych Kuba Przygoński z ORLEN Team, podejmie driftingowe wyzwanie najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Dakarowy motocyklista Maciek Giemza, Mistrza Świata Cross Country juniorów, będzie odpierać ataki młodych gwiazd motocrossu z Akademii ORLEN Team.

Między pojedynkami na uczestników czekają m.in. pokazy kilkunastu drifterów (również ciężarówkami), wyścig samochodów Rallycross, parada rajdówek Cross Country czy pokaz pojazdów najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie i na świecie – Le Mans i GT. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano pokaz stunterów oraz akrobatów z grupy FMX4ever, znanych z cyklu Red Bull X-fighters.

Prawie 300 pojazdów pojawi się na unikalnym Pit Party. W jednym miejscu będzie można podziwiać najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody oraz terenówki, pojazdy wojskowe, zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji.

W strefie symulatorów chętni spróbują wirtualnej jazdy samochodem i motocyklem, doświadczą kontrolowanego dachowania lub sprawdzą, jak działają alkogogle. Straż pożarna zaprezentuje najnowsze wozy bojowe i zaprosi na pokazy ratownictwa oraz gaszenia pożarów.

Wiele atrakcji będzie czekać również na najmłodszych uczestników, dla których przygotowano m.in. dmuchańce i eurobungee oraz miasteczko ruchu drogowego. Strefa rodzinna to animacje dla przedszkolaków i gry rodzinne, wspólne kreatywne malowanie karoserii samochodów oraz układanki z klocków. Obok przygotowana zostanie część gastronomiczna, gdzie będzie można skorzystać z szerokiej oferty food trucków, a także strefa Stop Cafe z ogólnodostępną częścią wypoczynkową.

Nie zabraknie również emocji muzycznych i sportowych. Po zakończeniu pokazów swój koncert zagra jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej, Dorota „Doda” Rabczewska. A kibice lekkoatletyki będą mieli z kolei możliwość spotkania z medalistami i olimpijczykami z Grupy Sportowej ORLEN: Piotrem Małachowskim, Marcinem Lewandowskim i Marią Andrejczyk.

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Wisły Płock, w ORLEN Arenie oraz na terenach przyległych, zamknięta zostanie ul. 7 Czerwca – od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza. Zamknięcie ulicy nastąpi 13 października o godz. 4:00 rano i potrwa do 15 października do godz. 23:00. W tym terminie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Batalionów Chłopskich. Za ewentualne utrudnienia w ruchu przepraszamy.

VERVA Street Racing MOTO Pokolenia już 14 października 2017 r. na Stadionie Wisły w Płocku. Start: godzina 13:00. Wstęp wolny!

ZOBACZ wideo RSMP: Zapowiedź Rajdu Śląska


Czy wybierasz się na VERVA Street Racing?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):