Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Blisko dziesiątki - Toro Rosso po kwalifikacjach

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Bardzo blisko swojego pierwszego awansu do Q3 był debiutujący w tym roku w Formule 1 Sebastien Buemi. Szwajcar przegrał z Kazuki Nakajimą o 0,1 sekundy. Sebastien Bourdais zajął 14. miejsce.

- Jestem umiarkowanie zadowolony z mojego występu, chociaż mogłem awansować do czołowej dziesiątki, gdybym nie popełnił błędu na ostatnim zakręcie - powiedział Sebsastien Buemi, który wywalczył 11. miejsce. - Ale nie ma sensu za długo o tym myśleć. Teraz musimy skoncentrować się na niedzieli i znaleźć najlepszą możliwą strategię. Zobaczyliśmy, że nasz samochód jest bardziej konkurencyjny niż wcześniej i myślę, że możemy aspirować do punktowanej pozycji. Jestem pewny, że możemy dobrze pojechać - dodał debiutant.

- Rano byłem zadowolony z balansu samochodu, ale po południu nie mogłem dobrze wejść w zakręty i nie wiem dlaczego. Kilka razy dotknąłem barier, ale jest różnica między dotknięciem, a uderzeniem. Szkoda, bo myślałem, że samochód ma potencjał, by awansować do Q3. Czternasta pozycja nie jest tak odległa, więc zobaczymy co da się zrobić - dodał Sebastien Bourdais.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL