Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

Nieoficjalnie: Robert Kubica wraca do Formuły 1!

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jak poinformował RMF FM, Robert Kubica wraca do Formuły 1. Sponsorem zespołu zostanie Polski Koncern Naftowy Orlen, który wyłoży na to aż 10 milionów euro.

Według najnowszych doniesień "RMF FM", zarząd PKN Orlen wydał zgodę na rozpoczęcie współpracy z Robertem Kubicą. Polska firma wyłoży aż 10 mln euro i zostanie jednym z głównych sponsorów Williamsa. 33-latek w zamian otrzyma miejsce w ekipie z Grove. Będzie to powrót Kubicy do królowej motorsportu po ośmioletniej przerwie.

Bez wsparcia Orlenu powrót Kubicy nie byłby możliwy. Firma, która znaczną część swoich inwestycji prowadzi poza granicami Polski, uznała F1 jako świetną platformę promocyjną.

Orlen posiada stacje paliw nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Niemczech czy na Litwie. Promocja poprzez F1 pozwoli firmie zwiększyć rozpoznawalność na międzynarodowej arenie. Jest to największa tego typu inwestycja w historii polskiej gospodarki. 

Według ustaleń dziennikarzy "RMF FM", wyłożenie 10 mln euro zagwarantuje Orlenowi logotypy w widocznych miejscach na samochodzie, kombinezonach kierowców oraz w alei serwisowej. Tym samym polska firma będzie jednym z głównych darczyńców Williamsa w sezonie 2019.

Pozytywne wieści na temat Kubicy przekazał też Roberto Chinchero. Dziennikarz na łamach włoskiego "Motorsportu" poinformował, że Kubica podpisał już kontrakt z Williamsem, a do jego oficjalnej prezentacji ma dojść w czwartkowy wieczór w padoku toru Yas Marina w Abu Zabi.

- Nasz przyszłoroczny budżet będzie na takim samym poziomie jak obecny - zapewniła ostatnio Claire Williams, szefowa zespołu z Grove. Brytyjka zapowiedziała, że informacje o nowych sponsorach zostaną podane do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Decyzja Orlenu sprawiła, że spełni się marzenie Kubicy o powrocie do regularnego ścigania w F1. Kariera Polaka została brutalnie przerwana wskutek wypadku, do którego doszło w lutym 2011 roku. Krakowianin przygodę z F1 rozpoczął w roku 2006 jako kierowca BMW Sauber, następnie związał się z Renault. To właśnie w barwach francuskiej ekipy odjechał ostatni wyścig w swojej karierze na zakończenie sezonu 2010. Było to Grand Prix Abu Zabi.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFakty

Czy jesteś zaskoczony decyzją Orlenu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (50):

Wszystkie komentarze (50)

Komentarze (50)

×
    Wszystkie komentarze (50)
    PRZEJDŹ NA WP.PL