Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Manus Kelly Getty Images / Philip Fitzpatrick / Na zdjęciu: Manus Kelly

Tragiczny finał Donegal International Rally. Zmarł 3-krotny zwycięzca - Manus Kelly

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podczas irlandzkiego rajdu Donegal International Rally zmarł zwycięzca ostatnich trzech edycji - Manus Kelly. Reprezentant gospodarzy miał tragiczny wypadek i osierocił pięcioro dzieci.

Manus Kelly podczas jednego z ostatnich niedzielnych etapów uderzył w nierówność drogi, a jego samochód przeleciał przez ogrodzenie i zatrzymał się na polu. Prowadzony przez Irlandczyka Hyundai i20 R5 miał poważne zniszczenia z przodu i tyłu. Kierowca zmarł na miejscu.

Wypadek przeżył pilot Kelly'ego, który z obrażeniami trafił do szpitala. - Jego obrażenia nie zagrażają życiu - powiedział rzecznik prasowy wyścigu na łamach "The Sun". Wypadek jest przedmiotem dochodzenia. 

Manus Kelly pierwszy od lewej:

Czytaj teżRajd Polski: ponad sto załóg w jubileuszowej rywalizacji. Szykują się niesamowite emocje

Kelly wygrywał trzy poprzednie edycje Donegal International Rally. To jeden z największych rajdów na Wyspach Brytyjskich. Co roku przyciąga 70 tys. widzów. W tegorocznej edycji wzięło udział 200 kierowców. Po tragicznym wypadku rajd jednak przerwano.

40-letni Kelly osierocił piątkę dzieci. Był lokalnym biznesmenem i politykiem. Po ostatnich wyborach trafił do rady hrabstwa Donegal.

Czytaj teżWRC2: Kajetan Kajetanowicz komentuje swój życiowy wynik. "To jeden z moich najpiękniejszych dni"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL