Najnowsze Wyniki/Kalendarz
FIlip NNewspix / Grzesiek Jedrzejewski / 058sport.pl / / Na zdjęciu: FIlip N.

Były rajdowy mistrz Polski, Filip N., zatrzymany. Szajka wyłudziła 65 mln zł

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polski kierowca rajdowy, mistrz Polski sprzed dwóch lat, Filip N., został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji - informuje RMF FM.

Filip N. jest podejrzany o przynależność do zorganizowanej grupy, która wyłudzała podatek VAT. Na ich działalności Skarb Państwa miał stracić co najmniej 65 mln złotych. Do przestępstw dochodziło w latach 2012-2017.

Prowadzone przez szajkę firmy fikcyjnie obracały elektroniką, pojazdami i częściami mechanicznymi oraz prawami do utworów słowno-muzycznych. 

Łódzki prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, wręczania korzyści majątkowych osobie pełniącej funkcję publiczną oraz przestępstw skarbowych.

Według tvp.info, prokuratura dodatkowo sprawdza czy prowadzone przez kierowcę rajdowego biznesy - sprzedaż luksusowych samochodów i firma developerska - nie były zasilane przez wyłudzone od państwa pieniądze.

Czytaj teżRajd Polski: ponad sto załóg w jubileuszowej rywalizacji. Szykują się niesamowite emocje

37-letni Filip N. jest byłym rajdowym mistrzem Polski. Grozi mu 15 lat więzienia. Na razie, decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące "z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Czytaj teżTragiczny finał Donegal International Rally. Zmarł 3-krotny zwycięzca - Manus Kelly

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL