Najnowsze Wyniki/Kalendarz
samochód GP2 na czeskiej autostradzieYouTube / Na zdjęciu: samochód GP2 na czeskiej autostradzie

Czechy: jeździł bolidem GP2 po autostradzie. Policja znalazła winnego. Zapłaci wysoki mandat

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Czeska policja po kilku tygodniach ustaliła personalia kierowcy, który we wrześniu jeździł bolidem GP2 po autostradzie D4 w rejonie Pribram. 45-latek musi spodziewać się bardzo wysokiego mandatu za swoją przejażdżkę.

We wrześniu internet podbiło nagranie z autostrady w Czechach, na którym można było dostrzec czerwony samochód wyścigowy, który wyglądem i designem przypominał Ferrari z Formuły 1. Tak naprawdę był to jednak bolid z serii GP2.

Czeska policja ogłosiła wtedy poszukiwania kierowcy, który miał odwagę wyjechać na drogę publiczną samochodem wyścigowym. Służby udostępniły kilka telefonów, na które można było zgłaszać swoje podejrzenia, co do posiadacza bolidu.

Czytaj także: Role w negocjacjach Kubicy z Haasem odwróciły się

Po kilku tygodniach poznaliśmy efekty pracy czeskiej policji. Służby pochwaliły się, że maszyną GP2 na autostradę D4 w okolicach Pribram wyjechał pewien 45-letni mężczyzna. Za swój występek czeka go jednak słona kara.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska: Piątek bez swoich rewolwerów. "To nie był dobry moment na wypuszczenie takiego komunikatu"

Wprawdzie kierowca samochodu GP2 nie złamał przepisów dotyczących prędkości maksymalnej na czeskich autostradach (130 km/h), ale pojazd nie był dostosowany do jazdy na drogach publicznych. Nie posiadał m.in. lamp, kierunkowskazów, badań technicznych czy tablicy rejestracyjnej.

Czytaj także: Kubica z pełnym uznaniem o Hamiltonie

Jak przekazał serwis autoweb.cz, 45-latek straci prawo jazdy na najbliższe dwanaście miesięcy. Będzie musiał też zapłacić mandat w wysokości 10 tys. koron (ok. 1,67 tys. zł).

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL