Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

Niemcy ostrzegają Kubicę przed DTM. "Wielkie gwiazdy sobie nie poradziły"

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
To nie jest tak, że polski kierowca wsiądzie za kierownicę "bolidu F1 z dachem" (jak się określa samochody serii DTM) i od razu będzie wygrywał wyścigi. Magazyn "Motorsport" wyliczył wielkich kierowców, którzy nie dali sobie rady w nowym otoczeniu.

"Auto Bild" jest przekonany, że Robert Kubica poradzi sobie w nowej dla niego serii wyścigowej - DTM. Pisaliśmy o tym w sobotę, 14 grudnia: TUTAJ więcej szczegółów. "Kubica ukończył ponad 200 okrążeń, a tym samym przejechał sporo kilometrów, co dało mu możliwość przyzwyczajenia się do samochodu DTM i wyłapania różnic względem F1" - pisał niemiecki dziennikarz.

"Motorsport Magazin" chłodzi rozgrzane głowy kibiców. "Czy to naprawdę słuszny kierunek dla polskiego kierowcy?" - zastanawia się już w tytule swojego artykułu Robert Seiwert.

Autora tekstu nie przekonuje nawet to, że Polak podczas testów w Jerez kręcił naprawdę świetne czasy (TUTAJ więcej szczegółów >>). "Kierowcom z doświadczeniem wyniesionym z Formuły 1 nie jest szczególnie trudno zbliżyć się do najlepszych zawodników w DTM" - przyznaje niemiecki dziennikarz. "Jednak znalezienie tych setnych, tysięcznych sekundy, które potem decydują o końcowym sukcesie, to już jest dla wielu kierowców przeszkoda nie do pokonania. Wielkie gwiazdy sobie nie poradziły".

Seiwert wylicza tych, którym się nie udało. David Coulthard, Ralf Schumacher, Heinz-Harald Frentzen - mimo ogromnego doświadczenia wyniesionego z F1, nie przebili się w DTM. Zajmowali miejsce daleko od czołówki. 

"Timo Glock natomiast udowodnił, że to możliwe, ale też trzeba przyznać, że potrzebował na to trochę czasu" - dodał "Motorsport Magazin".

No i Glock nie jest dominatorem. W trakcie siedmiu sezonów wygrał pięć wyścigów. W klasyfikacji generalnej sezonu jego najwyższym miejscem było piąte w 2018 roku.

"Sezon w Williamsie pozostawił z pewnością u Kubicy ślad" - można przeczytać w artykule. "Wielka historia powrotu do F1 stała się wielką historią cierpienia. Ten sezon rzucił cień na karierę Polaka. Dlatego DTM jest ostatnią szansą na pokazanie światu, że polski kierowca ma swoje miejsce w historii jako jeden z tych największych. Czy to się uda? Nie wiadomo".

ZOBACZ WIDEO: F1. Daniel Obajtek zachwycony ze współpracy z Kubicą. "Sama sprzedaż detaliczna wzrosła o 400 milionów złotych!"

Czy Robert Kubica zostanie gwiazdą serii wyścigowej DTM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL