Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. Robert Kubica spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Premier ujawnił, o czym rozmawiali

Igor Kubiak
Igor Kubiak
"Szybka kawa z mistrzem" - napisał premier Mateusz Morawiecki przy zdjęciach ze spotkania z Robertem Kubicą. Szef rządu wyjaśnił, na jaki temat rozmawiał z polskim kierowcą.

W piątek do Polski przyleciał Robert Kubica. 35-latek rano spotkał z się z prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem, a później porozmawiał w kawiarni z premierem Mateuszem Morawieckim. Zdjęcia ze spotkania w mediach społecznościowych opublikował szef rządu.

Morawiecki ujawnił, że z Kubicą rozmawiał na temat poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. "Nie ma to jak spotkać się z mistrzem kierownicy, gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem na drogach... Jak mówiłem kilka dni temu poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest dla mnie jednym z priorytetów tej kadencji i stoi w centrum zainteresowania rządu.
Jednak nowe przepisy nie wystarczą - musimy wspólnie zacząć praktykować bezpieczną jazdę.
 A kto wie o niej więcej niż Robert Kubica?" - napisał przy kilku zdjęciach Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/166645788013292">

Jednocześnie premier RP nazwał Kubicę "ambasadorem" zmian w przepisach drogowych. "SZYBKA kawa z mistrzem i od razu poczułem, że to właściwy ambasador nadchodzących zmian" - czytamy na końcu wpisu.

Kubica w Polsce pojawił się po raz pierwszy od kiedy podpisał kontrakt z Alfą Romeo. W nadchodzącym sezonie Polak będzie rezerwowym kierowcą teamu Formuły 1. Dodatkowo krakowianin ma regularnie ścigać się w serii DTM. Według medialnych doniesień, Kubica podpisze kontrakt z BMW.

Czytaj teżDTM: Robert Kubica z tytułem mistrzowskim? Niemcy podgrzewają atmosferę

Czytaj teżF1: Robert Kubica bez wpływu na upadek siatkarskiej Stoczni Szczecin. Jasny komunikat Orlenu w tej sprawie

ZOBACZ WIDEO F1. Dobra zmiana Roberta Kubicy. "Widać same plusy"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL