Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rajdy terenowe
Rajd Dakar - 3. etap

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację LIVE z 4. etapu (czwartek).

 

Rafał Sonik do mety dojechał na 12. miejscu.

Roma oraz de Villiers zdołali dojechać do mety 3. etapu.

Stephane Peterhansel wygrał 3. etap wśród kierowców samochodów! Na drugim miejscu Carlos Sainz, a trzeci rzutem na taśme wywalczył Sebastien Loeb. Do rywalizacji wrócił Nani Roma.

Orlen Team może mieć dziś swojego reprezentanta w pierwszej "10". Jakub Przygoński jest obecnie dziesiąty.

Rafał Sonik do ostatniego punktu pomiarowego przed metą dojechał z 10. czasem.

Dramat kolejnych kierowców. Stoją również Giniel de Villiers oraz Nani Roma.

Nasser Al Attiyah nadal stoi na trasie 3.etapu.

Nastąpiła także zmiane w klasyfikacji aut. Na drugie miejsce wskoczył Carlos Sainz. Nadal lideruje Stephane Peterhansel.

Spadek Rafała Sonika na WP8. Polak jest ósmy ale sporą część strat do niego odrobił Copetti. Prowadzi Gonzalez przed Casale.

Na pozycje lidera 3. etapu w takim przypadku awansował Stephane Peterhansel. Za nim jest Mikko Hirvonen ze stratą 3 minut i 30 sekund.

Nasser Al Attiyah stoi! Problemy techniczne z autem Katarczyka.

No i mamy na mecie Adama Tomiczka (ORLEN Team). Polak ukończył etap na 35. miejscu.

Drugą część odcinka specjalnego rozpoczął właśnie reprezentant ORLEN Team, Jakub Przygoński, który jest obecnie 11.

 

Nadal czekamy na dwójkę polskich motocyklistów, którzy za kilkanaście minut powinni dotrzeć do mety 3. etapu.

Wśród samochodów prowadzi Nasser Al Attiyah.

Rywalizację w drugiej części etapu wznowił już Rafał Sonik Polak jest obecnie na 6. miejscu.

 

Coraz więcej quadów na kolejnym punkcie kontronym. Czekamy na Rafała Sonika i Kamila Wiśniewskiego. Jak na razie prowadzi Gonzalez przed Casale i Vitese.

Nowy lider wśród motocyklistów:

Drugą część odcinka specjalnego rozpoczeli już quadowcy. Czy Rafał Sonik odrobi straty?

Mamy potwierdzenie wyników:

Na drugim miejscu ze startą prawie 14 minutt do Barredy znalazł się Sam Sunderland, a trzeci był Pierre-Alexandre Renet.

 

 

 

Joan Barreda wygrał wśród motocyklistów, za chwile powinniśmy poznać pozostałcyh motocyklistów na podium.

Tak się myje auta na Dakarze.

Najszybsi motocykliści dojechali do WP9. Bez zmian w czołówce. Po kłopotach na samym początku, Toby Price jest już 9.

Na chwilę obecną tak spisują się Polacy na 3. etapie:

Rafał Sonik - 8. miejsce

Jakub Przygoński - 12. miejsce

Kamil Wiśniewski 21. miejsce

Adam Tomiczek - 40. miejsce

Paweł Stasiaczek - 81. miejsce

Do WP8 dojechali pierwsi motocykliści. Prowadzi Joan Barreda, a na drugie miejsce awansował Sam Sunderland

Jeśli o wagę ciężką Dakaru... ciężarówki wystartowały tradycyjnie ostatnie. Na WP1 najszybszy jest Van Genugten w Iveco

Znakomity rytm złapał Kuba Przygoński. Polak pomiędzy WP4-WP5 był jednym z szybszych w całej stawce i awansował na 12. miejsce. Oby tak dalej!

  

 

 

Kierowcy kończą pierwszą część odcinka specjalnego i mamy kolejną zmianę lidera. Prowadzi Nasser Al-Attiyah z przewagą blisko dwóch minut nad Peterhanselem.

  

Tymczasem czolowi motocykliści po pokonaniu dojazdówki do drugiej części oesu, włąsnei wznowili rywalizację. Przypomnijmy, prowadzi Bort przed Goncalvesem i Walknerem.

W takich terenach rywalizują dakarowcy

Na ASS1 dojechała już czołówka quadowców. Prowadzi Argentyńczyk Gonzalez przed Ignacio Casale. Rafał Sonik jedzie coraz lepiej, jest piąty ze stratą 6 minut i 37 sekund do Gonzaleza

Zawodnicy muszą sobie dzisiaj radzić z drastycznymi różnicami wysokości i temperatur. Na trasie maksymalnie było dzisiaj 36°C, podczas gdy po wjechaniu na wysokość 4 000 metrów, temperatura spadnie do zaledwie 5°C. Spodziewane są również opady deszczu

To zdjęcie auta Przygońskiego dobrze pokazuje, co oznacza połączenie błota i kurzu na Dakarze

Nasser Al Attiyah znów przyspieszył. Katarczyk na WP4 odskoczył od Stephane'a Peterhansela o ponad minutę. Trzeci Loeb do Nassera traci już ponad cztery minuty

Złe informacje z trasy. Motocyklista Jacopo Cerutti miał wypadek i doznał kontuzji lewej ręki, która eliminuje go z dalszej jazdy

Na WP3 Kuba Przygoński ma 16. czas. W drugiej części odcinka specjalnego polski kierowca musi podkręcić tempo, jeśli chce ukończyćetap bliżej pierwszej "10"

Co za walka w czołówce kategorii samochodów! Na WP3 Al-Attiyah zrównuje się z prowadzącym Peterhanselem, a Loeb z trzecim Hirvonenem.

 

Przypominamy, że z rajdu wycofał się już kolejny z Polaków - Maciej Berdysz 

Adam Tomiczek zakończył pierwszą część odcinka specjalnego. Kierowca ORLEN Team traci prawie 37 minut do lidera.

Na rajdową trasę wyjechały także pierwsze ciężarówki. Waga ciężka ma dzisiaj do pokonania 199 kilometrów odcinka specjalnego.

Mamy już czołówkę kierowców na pierwszym checkpoincie. Prowadzi wciąż Peterhansel przed Al-Attiyahem i Hirvonenem.

Jakub Przygoński w pierwszym pomiarze czasu na 3. etapie zajmuje 14. miejsce. Kierowca ORLEN Team traci 12 minut do lidera Peterhansela.

Adam Tomiczek na piątym waypoincie legitymuje się obecnie 37. rezultatem. Polak jest w drodze na punkt kończący pierwszą część dzisiejszego odcinka specjalnego.

Czternastu kierowców quadów jest już na WP4. Wśród nich Rafał Sonik na piątej pozycji.

Stéphane Peterhansel na pierwszym waypoincie wyprzedza Nassear Al-Attiyaha o 22 sekundy. Dopiero szóste miejsce ze stratą ponad 3 minut zajmuje zwycięzca 2. etapu Sebastien Loeb.

 

Rafał Sonik minął kolejny waypoint (WP). Tym razem notuje siódmy czas ze stratą nieco ponad 7 minut do lidera.

Na czwartym punkcie pomiarowym melduje się Adam Tomiczek. Polak jest na 40. pozycji. Po przejeździe kolejnych zawodników, kierowca ORLEN Team może jednak spać niżej. Według klasyfikacji z pierwszego punktu pomiaru, Tomiczek spadł bowiem aż na 70. miejsce.

Pierwi kierowcy motocykli dotarli do strefy neutralizacji zlokalizowanej na 240-kilometrze. Czeka ich teraz 148 km dojazdówki do kolejnej sekcji odcinka specjalnego o długości 124 kilometrów. Liderem jest Hiszpan Joan Berreda Bort przed Pablo Quintanillą (+10:11) i Samem Sunderlandem (+11:28)

Rafał Sonik na drugim punkcie pomiarowym zbliżył się do lidera o niecałe pół minuty. Krakowianin zajmuje wciąż 9. pozycję.

Ponad 25 motocyklistów jest już za czwartym punktem pomiarowym. Liderem Barreda Bort.

46. miejsce na WP3 zajmuje Adam Tomiczek. Z 77. czasem na WP1 zameldował się Paweł Stasiaczek .

Joan Barreda Bort powiększa prowadzenie u motocyklistów na piąty punkcie pomiaru czasu. Drugi jest Pablo Quintanilla ze stratą 9 minut i 28 sekund.

Rafał Sonik z dziewiątym czasem na WP1! Zdecydowanie szybciej niż na wczorajszym etapie!

Samochody wystartują dzisiaj o 13:35. Jako pierwszy pojedzie Sebastien Lobe. Jakub Przygoński pojawi się na trasie po godzinie 14.

Ignacio Casale mimo blisko 6-minutowej straty do lidera na WP1 wśród quadów Gastona Gonzaleza, zachowuje pierwsze miejsce w wirtualnej klasyfikacji generalnej. Czekamy na pierwszy pomiar Rafała Sonika zajmującego 18. po 2. etapach.

W czołówce klasyfikacji motocyklistów spore zmiany. Na CP1 na drugie miejsce awansował Franco Caimi. Za Argetyńczykiem dość niespodziewanie plasuje się Pierre Alexandre Renet. Prowadzi wciąż Barreda Bort, który dotarł już do kolejnego punktu pomiaru czasu w oczekiwaniu na resztę stawki.

Adam Tomiczek na WP1 dojeżdża z 49. rezultatem i 25-minutową stratą do lidera.

Kolejny punkt pomiarowy (WP3) minęła czołówka motocyklistów. Prowadzi niezmiennie Barreda Bort, który o kilka sekund powiększył przewagę nad Quintanillą.

Czekamy na pierwszy pomiar czasowy Adama Tomiczka, który wyjechał dziś na trasę jako pierwszy Polaków. Trzeci etap rozpoczął również Rafał Sonik 

Dziewiątka motocyklistów dotarła już do pierwszego checkpointu. Najszybszy jest Joan Barreda Bort, który awansował również na pierwsze miejsce w wirutalnej klasyfikacji generalnej. Problemy dopadły Tobiego Price'a, który na CP1 traci aż 20 minut do lidera!

Tymczasem w San Miguel de Tucuman do startu przygotowują się quadowcy. Rafał Sonik powinien wyjechać na trasę ok. 12:10.

Paulo Goncalves jako pierwszy dotarł do punktu kontrolnego na dzisiejszym etapie. Czekamy na resztę stawki za Portugalczykiem.

Niestety do 3. etapu nie przystąpił Maciej Berdysz . To drugi z Polaków, który wycofał się z rywalizacji w tegorocznym Rajdzie Dakar. Po 1. etapie na skutek kontuzji odpadł Jakub Piątek 

Przypomnijmy, że po dwóch etapach liderem wśród motocyklistów jest ubiegłoroczny zwycięzca Toby Price 

Etap rozpoczęli już motocykliści, którzy wystartowali przed godziną 11. Około 12 na trasie pojawią się pierwsze quady. Start załóg samochodowych zaplanowano ok. godziny 13:30 czasu polskiego.

Witamy w naszej relacji LIVE z trzeciego dnia zmagań w Rajdzie Dakar. We wtorek kierowcy na dobre weszli w terenową przeprawę z tegoroczną edycją słynnej imprezy. Dzisiaj czeka ich kolejnych 364 kilometrów odcinka specjalnego. Dla załó ciężarowych próba trzeciego etapu to niecałe 200 kilometrów.

>

    Komentarze (1)

    ×